| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti despre "relatiile" facute pe internet dintre un baiat si o fata? Poate exista iubire intre cei doi sau poate ajunge o relatie de genul serioasa? Cunoasteti persoane care s-au cunoscut pe internet si acum au o relatie in realitate sau chiar s-au casatorit?(parca auzisem ceva candva)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate! De exemplu eu in Iunie 2012 m-am cunoscut cu o fata din Oradea, eu fiind din Brasov, si in Septembrie 2012 ne-am combinat. Am stat 2 luni fara sa ne vedem, si chiar in aceste 2 luni fara a ne vedea, am inceput sa ne atasam unul de celalalt si era acea flacara a iubirii. De atuncia noi nu ne-am despartit, ne stiu ambele familii de mine si de ea, ne vedem aproape in fiecare vacanta (ea fiind inca la liceu) de aceea e mai complicat... dar dupa ce va termina scoala va fi mai usor sa o iau sa stea la mine happy

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Super.Iti doresc sa va iubiti mult.

| RareşTPUro a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Multumesc frumos!

17 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da.

| LoveSleep a răspuns:

Relațiile la distanță sunt 'made in china'.

| Doub a răspuns:

"Poate exista iubire intre cei doi sau poate ajunge o relatie de genul serioasa? "- Bineînţeles, cu o condiţie: ca cei doi să se întâlnească în realitate şi să simtă ambii "acel ceva".
Mno, viaţa asta e aşa imprevizibilă. Se poate întâmpla orice.

| R0R0 a răspuns:

Orice e posibil, dar eu nu prea cred in din astea.
Baietii nu mai au sentimente in utima vreme.
Vor altceva de la fete

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca te poti indragosti de cineva cunoscut pe internet, dar o relatie adevarata, serioasa, trebuie sa existe si in realitate. Te cunosti cu cineva pe internet dar daca vrei cu adevarat o relatie trebuie sa va intalniti si in viata reala. Din pacate sau din fericire felul de a fi al omului e destul de diferit in mediul online fata de realitate. Din pacate pentru ca multi monstrii se ascund dupa un nume si o imagine draguta si din fericire pentru ca exista persoane timide care se pot deschide intr-o conversatie online pentru ca se simt mai in siguranta.

Eu l-am cunoscut pe prietenul meu pe internet si avem o relatie (reala, nu virtuala) de 6 ani. Ne-am cunoscut, am vorbit, ne-am placut, ne-am intalnit si aia a fost, dar nu am avut niciodata o relatie virtuala. Si a mai existat cineva pe care l-am cunoscut online si pentru care am avut sentimente.
Deci da, se poate, dar repet, relatia sa se desfasoare in mediul real, nu in cel virtual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

păi acum majoritatea se cunosc pe internet laughing normal că poate ține, dacă o întâlneai pe stradă, ce? nu era același lucru? și da, cunosc.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream si la cele de la distantalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

fără să se fi văzut?

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Normal ca poate, candva sa se intalneasca si in realitate dar deocamdata sa zicem ca se cunosc doar cu ajutorul web-ului, pozelor si chatului si e distanta geografica intre ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

păi aia nici măcar nu o poți considera relație. dar de ce întrebi? ai găsit vreo tigroaică? laughing

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Nici daca vorbesc de vreo 6-7 ani?

laughing
Nu, nulaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

nu te cred, mincinosule. dacă faci tigrișori, îi botez eu laughing chiar dacă... dar cine vorbește atât cu speranța că, cândva vor avea o relație? nu prea văd asta posibil.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Uite asa devenim ruderolling on the floor(daca il botezi tu)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

merge, oricum aproape suntem vecini laughing

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

De aici si pana la a face revelioane impreuna e putinrolling on the floor