| biutza1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare TPU. se poate sa existe dragoste la distanta sau pe interent? credeti ca mi-as putea gasi jumatatea pe internet? am cunoscut un baiat si de catva timp vorbesc cu el el sta in Bucuresti iar eu in baia mare e distanta mare dar el are bunici aici credeti ca am putea avea vreo relatie candva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| Diana0987 a răspuns:

Nimic nu este imposibil. Daca si voi vreti de ce nu? Distanta nu inseamna nimic pentru cei care chiar se iubesc.

| Azµre a răspuns:

Nu!
1)Sinceritate
2)Încredere
3)Respect

1) Oricât de sinceră ai fi tu el, el nu poate fi sau invers chiar tu nu poți fi sinceră cu persoana respectivă.
2) De încredere numai vorbim, nu poți avea încredere în cineva care se află în spatele monitorului, asta e valabil și pentru tine și pentru el. Tot odată lipsa sincerității duce la neîncredere.
3) De respect numai vorbim, nu le ai pe cele mai sus menționate deja respectul este cur-papirus.

Nu se poate să ai o relație la distanță sau pe internet, mai ales la VÂRSTA TA! Dacă ai fi fost mai mare 18+ mai ziceam poate cunoșteai, te întâlneai, exista acolo o flacără ce ducea la mai mult decât o relație la distanță sau pe internet.

| Vix999 a răspuns:

Il poti cunoaste pe internet dar nu poti mentine relatia pe internet.

| pisicutzamik a răspuns:

Poti avea o relatie virtuala, dar in realitate nu pentru ca distanta este prea mare, sau poate sa va cunoaste-ti si in realitate cand vine la bunici, doar sa fiti amici!

Răspuns utilizator avertizat
| EddiWeed a răspuns:

Pierdere de timp

| Theaxniz a răspuns:

Da si eu sunt din Baia Mare oricum el poate fi un cocalar un mos orice nu crede in prosti

| biutza1997 explică (pentru Theaxniz):

Mos nu e \i-am vazut fb si hi5 si web si nu-i mos

| Theaxniz a răspuns (pentru biutza1997):

Bine da nu crede cine stie cu ce sa ocupa

| biutza1997 explică (pentru Theaxniz):

Stu cu ce se ocupa face fotbal de performanta am vazut medalii si chestii de genu

| Theaxniz a răspuns (pentru biutza1997):

Si sa stii ca si eu is din 1997laughing))

| biutza1997 explică (pentru Theaxniz):

Bine mersi de anunt tongue

| oBuburuză a răspuns:

Relatiile la distanta nu prea rezista fiindca el daca te inseala nu sti. asa ca ar fi bine sa iti faci iubit din baia mare! happy

| monycutzza a răspuns:

Buna, eu am o relatie la distanta. El este in Italia si eu in Romania. Suntem imp de 6 luni dar nu mai este cum era la inceput. Parerea mea este ca relatiil la distanta nu tin. Iti sp asa din propria experienta.

| tinasong a răspuns:

Da bine inteles, daca sunt implicate sentimente pure da, si poate dura si mult timp. bafta!

| Stefi06 a răspuns:

Daca cunosti un baiat pe internet poate ca tu ai impresia la inceput ca va fi totul bine, dar se va termina prost.Stiu asta pentru ca ma aflu in aceeasi situatie, trebuie sa fii constienta ca distanta este foarte mare si desi el are bunicii in Baia mare el nu va putea venii mereu pentru tine la bunici sad Pot sa-ti spun ca dupa ce se va termina toata chestia asta cu acest baiat tu nu te vei simtii foarte bine si iti va fi dor sa vorbesti cu el, dar in acelasi timp lucrul asta te va face si foarte puternica. Sper sa iei decizia corectahappy

| biutza1997 explică (pentru Stefi06):

Multumesc de sfat scuze ca nu ti-am dat tie funda dar am dat din gresela la aia :O3

| Stefi06 a răspuns (pentru biutza1997):

Nu-i nimic.Conteaza ca ai citit sfatul pe care ti l-am dat si sper ca ai inteles ce vreau sa spun happy

Răspuns utilizator avertizat
| motherf a răspuns:

Hey! Cei care au trecut printr-o relatie la distanta si care au fost dezamagiti spun nu.Am avut si eu o relatie la distanta care a tinut destul de mult..si nu ne-am despatit din cauza distantei.Ne-am despartit din cauza geloziei si neincrederii.Totul depinde de voi, de sentimentele voastre.

| LesiQa a răspuns (pentru motherf):

Sunt total de acord cu tine,, la mine e la fel))

| Idonotcarewhatyouthinkofme a răspuns:

Da bine inteles, eu m-am cunoscut cu prietenul meu pe internet. Poate altii nu dau sansa la relatiile la distanta dar eu dau happy.