| OchiiDinUmbra a întrebat:

Ce credeti? dragostea vine singura indiferent daca o cauti sau nu? eu am 16 ani si pana acum n-am intalnit o fata cu care sa fiu impreuna.majoritatea pe care le cunosc eu sunt fete "usoare" care stau cu 10 baieti odata.am intalnit una singura, care am crezut ca e capabila sa tina la mine si mi-a aratat ca e regina cur*velor.sia batut joc.eu am inceput sa ma simt foarte deprimat.
ce pot sa zic de mine,sunt la un liceu foarte bun,sunt glumet etc.iar fizic pot sa spun ca arat ok si nu stiu,s-ar putea sa para ca ma laud dar ma consider special,adica nu mai stiu pe nimeni sa semene cu mine in gandire, coportament si idei.
deci: dragostea vine singura? si daca da, cand stii ca a venit?

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Da, vine singura.
Pur si simplu o sa simti! O sa simti ca persoana din fata ta e speciala.
Ai doar 16 ani, nu 30. Nu e cazul sa te ingrijorezi!

| albastrualb77 a răspuns:

Ai doar 16 ani, ai toata viata inainte, nimeni nu poate stii cum vine dragostea, dar cand va aparea, o sa iti dai seama, sa fii convins de asta.

| KaRa23S a răspuns:

Fete usoare sau baieti plictisitori? Nu stiu dar o relatie nu se face din dragul de a o face, iar ea sa fie cainele tau, tu a ei etc. Cred ca de cuviinta e sa intri intr-o relatie cand acea persoana iti place enorm, nici nu se poate descrie. Cand te uiti la ea si nu iti mai trebuie nimeni si nimic in plus. Tu asteapta si nu te grabi aiurea, si da te cam lauzi.

| Alemoni a răspuns:

Bună!
Hristos a înviat!
Sigur că eşti special! Toţi suntem speciali în felul nostru de a fi happy. Dragostea vine atunci când e timpul. Tu ai toată viaţa înainte! Şi eu am 16 ani big grin şi nu am un iubit. Majoritatea băieţilor care m-au cerut sa fiu iubita lor, nu au ţinut niciodată la mine. Eu deocamdată nu-mi doresc o relaţie şi mă simt foarte bine.
Poţi să mai aştepţi, poţi să fugi în căutarea prinţesei. Oricum, destinul e destin.
Sunt mulţi băieţi de 16 ani care nu au iubită şi sunt unii care au. Nu asta are importanţă.
Tu eşti un adoescent special. Nu mai e mult până te vei îndrăgosti. Şi sper să fie reciproc.
Răspuns final : Da, vine singură. Chiar când te aştepţi mai puţin. Îţi dai seamă că a venit atunci când nu poţi să dormi nopţile, când simţi fluturaşi în stomac şi tot aşa.
Keep calm and carry on!

| Alemoni a răspuns (pentru Alemoni):

Adolescent*
Şi încă ceva. Nu toate suntem la felwinking

| h3r a răspuns:

Nu la vârsta ta, ai tot timpul în față.
Rămâi special, așa cum spui tu, iar când e să fie...o să fie!

| xCrazyGirl a răspuns:

DRagoste vine singura. eu credeam ca mi-a ajuns dar ma greseam oricum inca imi place de acel baiat si il consider viata mea :X:X:X dar sigur ca daca va ajunge iubirea adevarata voi incerca sa-l uit happy

| ramonyka98 a răspuns:

Pai sa stii ca nu te lauzi deloc fiecare e special la randul luiwinking si in cazul dragostei vine la timpul ei: ce pot sa zic ori esti u prea timid ori nu stii cum sa vb cu fetele si incearca sa vb si cu fete care nu sunt in apropiarea ta adica ceva mai departe de tine daca tot ai zis ca fetele de la tine sunt,, usoare" sper ca ti-am fost de ajutor