| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti. Sa imi incep viata sexuala la varsta de 13 ani? >:

Răspuns Câştigător
| LYLYshor25 a răspuns:

Este alegerea ta, noi iti dam numai cateva sfaturi, dar nu e indicat sa-ti incepi viata sexuala la 13 ani...acum trebuie sa inveti sa te bucuri de viata.

Nu te lasa pacalita de baieti, ci bucura-te de copilarie, caci o sa o timp si de iubirewinking. Te pup!

178 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Ar fi cea mai stupida alegere. Gandeste'te la ce v'a urma dupa.

| 255Elena a răspuns:

Nu lol

| AdinaCrissa a răspuns:

Ce credeti? Sa pun mana pe carte?:>

| Casandra a răspuns:

Daca vrei s'ajungi pe centura sau in bordeluri, poti incepe...

| shadow72 a răspuns:

Yo ma chinui sa o conving pe gagicamea sa inceapa la 15...doame de ce nu gasesc si eu din astea

| Biianka a răspuns:

Eu spun sa te mai gandesti, dupa aia o sa regreti.asa ca mai bine stai cum esti" virgina".O sa ai tot timpu` din lume.O sa te simti naspa dupa aia, nu o sa te m-ai simti curataoh go on

| KaRy a răspuns:

Mai bine nu.De ce vrei sa te grabesti? Ai tot timpul din lume.winking

| Yaguar a răspuns:

Spusele doctorului in medicina: ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebuie sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.

Si acum spusele mele: poti face la ce virsta vrei numai nu trebuie sa te grabesti ca totimpumpul o sa reusesti, Si trebuie sa stii cu cine faci.

| AndyArtist a răspuns:

Nu crezi ca esti cam mica? Daca iti incepi viata sexuala va trebui sa te duci la ginecolog din 6 in 6 luni... Da' ma rog... daca tu vrei asta nimeni nu te poate opri. Nu uita ca atunci cand o vei face (poate acum poate peste 4-5 ani) sa folositi prezervativul.happy Gandeste-te bine!

| adyy95 a răspuns:

Esti prea anara la 13 ani sa ti incepi viata sexuala mai profita de momentele in care esti virgina nu incepe de acum ca o sa-ti para rau

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Cred ca acum la varsta de 13 ani trebuie sa te gandesti la carte si scoala a da si la joaca nu iti pierde de acum copilaria happy

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu,nu,nu.

| Alexandra_4047 a răspuns:

La cum scrii.ma gandesc daca stii sa citesti raspunsurilethinking

| teoodor2001 a răspuns:

Normal ca da rolling on the floor

| Andreutza1998 a răspuns:

Si eu am tot aproape 13 ani dar sa stii ca eu as mai astepta(poate peste 16 ani). Vreau sa fiu virgina in continuare.Cred ca si tu ar trebui la fel.Nu te grabi. Absolut nu

| Andreutza1998 a răspuns:

Si eu am tot aproape 13 ani dar sa stii ca eu as mai astepta(poate peste 16 ani). Vreau sa fiu virgina in continuare.Cred ca si tu ar trebui la fel.Nu te grabi. Absolut nu.

| FlorenceVi a răspuns:

Daca tu te simti pregatita, si crezi ca esti capabila sa intretii un copil (intr-un caz nedorit; fiindca la 13 ani niciun medic nu se " baga" la o operatie de chiuretaj)! Aaai fooarte maare grija pe mana cui te lasi, daca este vreun ratat iti auzi vorbe urate, te va face sa-ti fie rusine sa iesi din casa! In schimb, daca ai o relatie stabila, inchegata si bazata pe respect cu un baiat, de exemplu de 2, 3 ani mi se pare ceva firesc, dar la fel: nu la varsta de 13 ani! Gandeste-te ca de la o simpla partida de sex pot aparea complicatii, pentru ca din moment ce nu ai un singur partener, si-o faci azi cu unul, maine cu altul, poti capata BTS (boli cu transmitere sexuala). In fine, ti-as recomanda sa discuti cu parintii tai, de preferabil cu mama ta, pentru ca este femeie si la un moment dat a trecut si ea prin ce treci tu! Cere-i sfatul ei!
P.S.: Curiozitatea omoara oh go on!

| UnbornChild a răspuns:

Da, clar! trebuie sa-ti incepi viata " sexoala" la varsta de 13 ani :>.
Daca mai astepti cativa ani e rau, o sa fi data in judecata... rolling on the floor

| mydarkestdays a răspuns:

Categoric nu

| teiubesc_5807 a răspuns:

Doar daca vrei sa ajungi o panaramahappy

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Dasmug si ne spui si noua cum a fostsmug!

| RicăPăturică a răspuns:

Nu

| dreamgirl16 a răspuns:

Esti distrusa rau, eu am 16 si inca astept...laughing Ai avut macar parte de primul sarut?

| DAHAKA31 a răspuns:

Incepeo de acum si pe al 20 te cauta brazzers si budoar

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

DA incepeo cu mine big grin

| YannyAlmounte96 a răspuns:

Pai tu la 13 ani si alte fete care au 17-18 ani si ink sunt virgine si tu vrei acum? decxi pe voi astea mici nu va inteleg va venit pofta de p.a chiar acum?

| aida123 a răspuns:

Tu nici nu stii bine sa scrii[sexuala] si deja vrei sa faci sex?

| Maduzup a răspuns:

Doamne am si eu 13 dar in niciun caz nu as face asa ceva straight face o sa se afle si totii o sa te trateze ca ultimu om oh go on

| Smile4lOve a răspuns:

Iti distruGi copilaria!
nu ti-as sugera asa ceva!
infine. e viata ta!
tu decizi
dar noi am spune NU!

| acris a răspuns:

Nu poti astepta sa mai cresti sa te dezvolti altfel o sa vezi si sa simti experienta asta crede-ma