| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti. Sa imi incep viata sexuala la varsta de 13 ani? >:

Răspuns Câştigător
| LYLYshor25 a răspuns:

Este alegerea ta, noi iti dam numai cateva sfaturi, dar nu e indicat sa-ti incepi viata sexuala la 13 ani...acum trebuie sa inveti sa te bucuri de viata.

Nu te lasa pacalita de baieti, ci bucura-te de copilarie, caci o sa o timp si de iubirewinking. Te pup!

178 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fata sau baiat? Pentru baieti nu prea conteaza la ce varsta s-o incep, dar fetele este bine sa o lase pana la 15-16 ani macar. Si nu doar din cauza riscului infectarii cu virusul HPV.
In alta ordine de idei, o vecina de pe strada unde a locuit sotia mea a nascut la 14 ani, asa ca...
Daca tu vrei sa lasi scoala si sa te apuci de o profesie (la urma urmei, este si cea mai veche, deci are valoare, greutate laughing ) treaba ta.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu,nu,nu.

| elena a răspuns:

Mai, vai, mai! Vrei viata "sexoala"/adica sex pe oala/, sau sexuala?

Pune mana pe carte, invata macar sa scrii, lasa site-urile porno... mama ta stie, ce vrei?
13 ani...

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Dasmug si ne spui si noua cum a fostsmug!

| andrada a răspuns:

Buna!
Acum esti inca ''mica'' si poate nu realizezi dar iti disturgi viata. O sa ajungi o c**va daca incepi sa te culci cu baieti de acum. Ai timp destul asa ca la 13 ani ramai doar la saruti si imbratisari pentru ca esti cel mai bine happy

| dreamgirl16 a răspuns:

Esti distrusa rau, eu am 16 si inca astept...laughing Ai avut macar parte de primul sarut?

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

E cam tarziu dar merge

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

DA incepeo cu mine big grin

| AdinaCrissa a răspuns:

Ce credeti? Sa pun mana pe carte?:>

| Yaguar a răspuns:

Spusele doctorului in medicina: ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebuie sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.

Si acum spusele mele: poti face la ce virsta vrei numai nu trebuie sa te grabesti ca totimpumpul o sa reusesti, Si trebuie sa stii cu cine faci.

| Candice a răspuns:

Pana si sa te gandesti la asta e o prostie laughing

| buzeduulci a răspuns:

Eu la varsta ta, inca ma jucam cu papusele, saream ata, jucam "ascunsa" si alte de ale copilariei. Iar tu vrei sa te FUTI?

| Liquify a răspuns:

Nici nu sti sa scrii corect "sexuala" si tu vrei sa faci sex?

| adyy95 a răspuns:

Esti prea anara la 13 ani sa ti incepi viata sexuala mai profita de momentele in care esti virgina nu incepe de acum ca o sa-ti para rau

| anonimul a răspuns:

Nu e o idee buna...adica lumea o sa te ia de cu*va si o sa te simti aiurea.si apropo cati dintre voi stiati ca fetele care isi incep viata sexuala mai devreme de 18ani au cu 70% mai multe sanse sa faca cancer de col uterin sau cancer la san.nu degeaba se spune ca viata sexuala trebuie inceputa dupa 18 ani.stiu ca parinti iti baga in cap ideea "ce poti face azi nu lasa pe maine" laughing dar nu e bine acum deloc. poti sa regreti toata viata.noroc!tongue vezi sa nu faci prostii.tongue

| AndreyG a răspuns:

Pff nici nu vreau sa citesc raspunsurile.Nu-mi vine sa cred ce intrebare poti sa pui.Cum sa-ti incepi viata sexuala la 13 ani? Eu am 15 ani si vad cat de stupida e "noua generatie"(fara suparare) pentru ca toti se gandesc numai la sex, la cum sa para smecheri pentru a avea parte de sex etc.Rar gasesti oameni care sa mai aiba nitica minte.Si cel mai mult ma surprind fetele care sunt impresionate cand vad un adolescent ce fumeaza.la ce e bun fumatul fratilor? Sa va scurtati viata? Sa faceti rau si sa influentati gresit copiii pe care ii veti avea(daca ii veti avea)? Sa ajunge-ti sa cumparati 5 pachete de tigari pe zi la 30 sau 40 de ani? Ma rog.iertati-ma daca am sarit putin de la subiect dar cand vad atatia oameni usor influentabili ce nu pot gandi pe cont propriu si apeleaza la droguri, bautura in excess si fumat, deoarece nu sunt capabili sa-si creeze prietenii etc.ma depaseste asta

| shadow72 a răspuns:

Yo ma chinui sa o conving pe gagicamea sa inceapa la 15...doame de ce nu gasesc si eu din astea

| ghineanamaria a răspuns (pentru shadow72):

Mai las-o mahh ca e prea devreme maa... Tu cati ani ai?

| HollyShot a răspuns (pentru shadow72):

Shadow mai insista ca nu-i vejnica alegerealaughing

| sandra2012 a răspuns:

Floriadii cum sa aiba o relatie serioasa de 2-3 ani? Ce relatie e aia la 10 ani? Hai sa fim seriosi...Mi s-a propus si mie la 14 ani si am zis un mare NU, desi imi luase mintile respectivul, eram innebunita dupa el. Dar n-ar fi meritat, m-am convins de asta si m-am bucurat inca o data ca l-am refuzat. Ai grija de tine si nu asculta toate vraajelile

| Cåpåċεl a răspuns:

Nu o incepe altfel o sa REGRETI.

| sltlp a răspuns:

Da, e recomandat daca vrei sa castigi bani si daca vrei sa devi o mare tipa pe la tv!

| Slow a răspuns:

Din celelalte intrebari puse de tine denota ca nici nu stii ce vrei de la viata. Am inteles ca esti EMO? Ai incercat toate modalitatile de a iti face rau si cum te-ai plictisit de ele, vrei sa vezi cum e si durerea aceea cand ai primul contact sexual?
Ar trebui sa te gandesti ca sex poti face si la 40 de ani, dar copilaria nu ti-o mai da nimeni inapoi. Sunt sigura ca nu realizezi ce pas mare e asta. Nu te juca cu el, mai bine joca-te in fata blocului.
Intrii in clasa a 6-a abia. Nu esti dezvoltata pentru sex. Organismul tau e facut intr-un anume fel, nu poti tu sa il fortezi pentru ceva ce nu e pregatit. Plus ca sunt sigura ca nici iubit nu ai. Din intrebari se vede ca esti o proaspat-adolescenta complexata. Vrei sa slabesti, vrei sa iti maresti sanii. Astea sunt copilarii. Pentru ca tu asta esti, un COPIL, Iar copiii nu fac sex. Intrebare pusa doar ca sa atragi atentia. Asteapta macar pana la 17-18 ani. Si atunci sa se intample cu un baiat la care tii si care tine la tine. Pentru ca este foarte important felul in care se poarta baiatul la primul tau contact sexual.
Bafta si spor la INVATAT!

| Annemari3 a răspuns:

Dai drumul.-.

| JustDeedee a răspuns:

Pai daca te plictisesti si n-ai ce lucra laughing
Nu, pierdeti timpul cu prietenele tale si nu cu prostii.

| razekery a răspuns:

Hmm sa aud o fata ca zice asa ceva in 2 zile o vrajesc de vine la mine in 4 labe nu fa asa ceva asteapta macar pana la 16-17 ani nu am postat doar pentru funda pentru ca e luata sper doar sa citesti si sa asculti

| florynna93 a răspuns:

E cam tarziu nu crezi? pe la 10 ani trebuia.ma intreb asa.voi astea mici mai sunteti normale la cap? ce ar zice mata daca i-ai cere parerea? invata sa scrii mai intai si apoi te gandesti la vieti "sexoale" P.S:sper ca intrebarea a fost o gluma proasta

| tigersss a răspuns:

Da e ok mai ales daca esti baiat.Eu mi-aim inceput viata sexuala la 13 ani si 8 luni.

| AndyArtist a răspuns:

Nu crezi ca esti cam mica? Daca iti incepi viata sexuala va trebui sa te duci la ginecolog din 6 in 6 luni... Da' ma rog... daca tu vrei asta nimeni nu te poate opri. Nu uita ca atunci cand o vei face (poate acum poate peste 4-5 ani) sa folositi prezervativul.happy Gandeste-te bine!

| ewygirl a răspuns:

Majoritatea baietilor sunt "porci" si cauta doar un singur lucru la fete :SEX. Dupa ce primesc acel lucru, este riscul foarte ridicat sa nu te mai vrea!
Foarte putini baieti apreciaza cu adevarat partenera!
Nu te prostii si mai asteapta pana ce vei fi mai matura si pana cand te vei simti pregatita 100%.

| Aleqa a răspuns:

2 Cuvinte...
Esti Nebuna fatoo!
Invata dracu sa scrii intai si lasa sexu` pentru mai tarziu!
Daca incepi de acum, ajungi dracu pe centura.
Mdeaoh go on Fetele din ziua de azi.straight face