| BadLuckBryan a întrebat:

Ce e ala mormoloc?:dfunda!

Răspuns Câştigător
| musique_1043 a răspuns:

Puiule intrebarea a fost deja pusa!

8 răspunsuri:
| BubuUu_3067 a răspuns:

MORMOLÓC, mormoloci, s. m. 1. Larvă cu coadă a batracienilor în prima fază de dezvoltare, având branhii în loc de plămâni. 2. Fig. (Fam.) Om molatic, lipsit de energie, încet în mișcări. ♦ Epitet glumeț dat copiilor mici. – Din scr. mrmoljak.

Fundabatting eyelashes

| Mary_katy_1984 a răspuns (pentru BubuUu_3067):

Dephappy ai luat o Funda mare de la mine:p:* am luat zece cu ajutorul tau si a lui ZoOzOLe... mai da raspunsuri ca te pricepi

| BadLuckBryan explică (pentru Mary_katy_1984):

Ma doare in cur ce ai luat tu happy

| rolfenstein a răspuns:

Ceea ce ai tu in pantalonihappy

| IulyaN_2743 a răspuns:

Pui de broasca

| ButelieCuPetrol a răspuns:

*Da repede pe Discavari*
Un mormoloc e un puradel de broasca.

| ZoOzOLe a răspuns:

Mormolocul este "puiul de broasca", adica o broasca inainte sa ajunga la maturitate se aseamana cu un peste mic si negru apoi ii dispare coada apar picioarele si mormolocul devine broasca.
funda?

| Mary_katy_1984 a răspuns:

Fundawinking pentru cei doi:ZoOzOLe! si. BubuUu_3067 m-au ajutat am luat 10 la test:p