| Shriti a întrebat:

Ce e asa de placut in a face sex la 13, 15, 17 ani?
Stiu ca pare straniu, adica de fapt inteleg si eu ca e placut sa iubesti pe cineva si sa simti si tu ca esti iubit, dar aici vine vorba de dragoste curata, nu? Si atunci, de ce sa confundam iubirea cu obsesia pentru sex?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da ce placut este sa crezi in cineva si sa fuga la altul,hai sa fim seriosi fetele nu sunt sfante, iar in ziua de azi nu exista iubire, fetele halite dupa banii barbatii dupa sex eu din cate stiu asa a fost mereu, toate acele romane sunt doar basme totul e din interes atat, crezi ca se uita vreo fata la un sarantoc din asa zisa iubire sa fim seriosi mai ales in ziua de azi cand au super pretenti trebuie sa ai vila, mercedes si sa arati super pentru o gaura pai scuza-ma dar eu asta cand vad o fata o gaura un wc public atat in care noi porci masculi ne facem nevoile asta e adv

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Iubire=dragoste=sex e acelasi lucru, chit ca lumea nu va recunoaste niciodata acest lucru. de ce fac la 13, 15, 17 ani sex? de curiozitate. nu exista obsesie pentru sex, sexul este o nevoie fiziologica de baza a corpului nostru fara el corpul nu se poate dezolvta, nu este nimic tabu, rusinos, dezagreabil, este pura stiinta si logica a corpului omenesc, legea firii. dar tu ziceai ca vrei sa ramai virgina in noaptea nunti, atunci de ce te preocupa asa mult faptul ca unii si-au inceput viata sexy mai devreme>?

| ywar a răspuns:

Iti spun eu: e coool sa o pui la 13, 14, 15 ani pentru ca mai apoi sa te lauzi la scoala cu jucaria noua "dobandita" - statutul de om matur. Parintele care te invata sa te feresti de situatii care te pot traumatiza e comunist. E demodat sa inveti, sa fii bun, sa iti cultivi spiritul. Muncim ca niste boi, trecem prin aceasta viata crescand odrasle care la tineretea matura se transforma in animale. E trist ce spun eu si mi se rupe sufletul ca spun asta. UIta-te in jurul tau! Mie imi vine sa plang!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine îi mai înțelege pe oameni.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu nu prea cred ca astea de 13-15 ani simt placere atunci cand fac sex. Mai degraba cred ca ele sunt "indragostite" de ideea sexului, atat de promovata in zilele noastre, in serialele lor preferate, carti etc.
Pacat...consecintele sunt multe, si deloc de neglijat!

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

La varsta aia nu stii ce este aia dragoste daca iti zice unu sau una dupa caz ca esti frumoasa si ca te iubeste crezi repede

| Shriti explică:

Ai dreptate, recunosc. Nu m-am gandit la asta, dar e trist si drept la deal cu noi... nu vreau sa judec pe nimeni caci si eu am fanteziile mele de tot felul dar ma uimesc uneori de viata asta.

| RAY a răspuns (pentru Shriti):

Esterea draga crede-ma ca ma gandesc la fanteziile tale de cand team citit

| Shriti explică:

Ce ai avut in vedere, RAY25TM? laughing

| Shriti explică:

Ok, VerginicaVacagrasa m-ai intrebat de ce pun asemenea intrebari daca vreau sa fiu virgina pina in noaptea nuntii, nu?
Ei bine nu stiu, pur si simplu vreau sa vad cum mai gandesc si ceilalti copii. (Nu crede ca vreau sa va citesc raspunsurile si sa zic Oau ce copii destrabalati spre deosebire de mine, NU!) E asa o chestie de curiozitate happy

| Shriti explică:

Mersi mult, neanderthalfsrarusine. Chiar mi-a placut raspunsul tau!

| neanderthalfararusine a răspuns:

Personal, cred in ideea dragostei adevarate, chiar de la varsta frageda de 15 ani. Am trecut prin asa ceva, si nimeni nu-mi poate spune ca Draga Doamne, "a fost o iluzie." laughing Sunt, intr-adevar, prea multe copile prostite sexual de barbati cu mult mai in varsta, inda de ce sa ne limitam doar la astfel de exemple? Ce-i drept, cazul asta este des intalnit in ziua de azi. Poate din pricina stilului de viata, a hormonilor..nu stiu. Dar cert este ca o fata de 14-15 ani poate sa iubeasca si sa puna pasiune in sex. De exemplu, prima mea dragoste s-a dezlantuit abia dupa 2-3 luni, iar cand s-a intamplat.ei bine, a fost ceva nemaipomenit. Simteam iubire, iar apropierea sexuala ma facea sa simt ca ii apartin. Cat despre obsesia sexuala.voi trata acest termen, in cazul femeilor, ca nimfomanie. De obicei, fetele care practica acest sex in care nu sunt atasate emotional, au o problema. Le place durerea, si de cele mai multe ori sufera de o dereglare mintala, ori au avut o copilarie cu sechele care si- a lasat amprenta. Sper ca m-am referit la ce doreai tu sa ma refer.

| Aanderson a răspuns:

"Ce e asa de placut in a face sex la 13, 15, 17 ani?"
Acelasi lucru care e placut si cand ai 20, 30, 40...50 de ani