anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce e masturbarea?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Măi terminaţi-o măi cu orthodox bla bla bla.
Dacă mă apuc acum să înjur răspunsul nu-mi este aprobat dar propaganda religioasă văd că este încurajată.
Fi-r-aţi ai dracu' de propagandişti care distrugeţi copiii.

Revenind, masturbarea este fenomenul NORMAL şi NATURAL care apare la vârsta pubertăţii în cazul a 90% dintre băieţi şi cam 45-50% dintre fete.

| latexcap93 a răspuns:

Visul unei nopti de vara

| Mi$tiK a răspuns:

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

Întrebări similare