| skrtelmrs a întrebat:

Ce este acea "ata" care inconjoara/ingradeste intrarea in vagin?
Himen cumva?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Dupa descriere da, dar arata mai mult ca o membrana nu ca o ata happy Poti avea himen elastic, dar nu il pastrezi la nesfarsit, intr-o buna zi cedeaza.

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Exact. Unul mai fin.

| SkyPilot a răspuns:

As zice ca asta nu este virgina, este doar ce a ramas din himen. Ar trebui explorate lateralele, pare a fi rupt in ambele parti. Am vazut doar 6 in viata mea si arata intotdeauna ca o membrane intinsa la un asa grad de extensie a intrarii in vagin.

| skrtelmrs explică (pentru SkyPilot):

Eu m-as incadra in prima si in a treia imagine de pe site-ul american.
ce vrea sa insemne asta..ca e elastic si nu o sa se rupa niciodata?

| SkyPilot a răspuns (pentru skrtelmrs):

Nu pot sa imi dau seama pe vorbe. Poate ca e rupt deja. Daca nu, este elastic. Probabil ca va ceda intr-o zi. Daca nu te deranjeaza, lasa-l in pace. Altfel iti poti pune prietenul sa il forteze un pic cu doua degete, dar sa fii bine excitata, lubrifiata, relaxata (daca poti) si sa bei un pahar de vin inainte.

| skrtelmrs explică (pentru SkyPilot):

Ma doare mereu cand o fac...iar partenereul meu a incercat..si spune ca atunci cand incearca sa introduca 2-3 degete il "sugruma" ceva...
pot sa zic ca este destul de dotat...penisul are un diametru foarte mare.dar nu se rupe..si ma doare mereu cand o fac..si dupa parca ma ustura

| SkyPilot a răspuns (pentru skrtelmrs):

Mai ai solutia bisturiului, la prima ta vizita la ginecolog. E mai putin dureros decat pe "cai naturale" si te dezinfecteaza imediat.

| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca in cazul tau, raspunsul corect este "ce a mai ramas din himen" happy

| skrtelmrs explică:

Posibil sa fie himen elastic? pentru ca nu mai sunt virgina.dar vad asa o ata care imi inconjoara intrarea in vagin.