| ĄŇÐİ a întrebat:

Ce fac sa nu se mai certe parintii mei?

10 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Eventual sa vb cu fiecare in parte,si sa-i rogi sa fie mai indulgent unu cu celelalt,pentru ca pe tine te afecteaza, cand vezi ca ei nu se inteleg! Poate ca asa vor intelege ca nu fac bine, si vor incerca macar sa evite cearta in fata copilului! Succes!

| eurynomus a răspuns:

Sa divorteze

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Sa nu mai fii emo laughing

| Vulvatron a răspuns:

Zi-le sa dea divort

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i asculti.Depinde si despre ce e vorba si cu ce i-ai suparat sau cu ce v-ati certat.Incearca pentru moment,daca chiar e vina ta, sa iti ceri scuze si i-ai si vorbeste cu ei, despre tot ce te macina si ii macina si cum vor sa fii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata-i sa se iubeasca sa se respecte, sa nu se insele unul pe altul., si sa se suporte unul pe altul iar la batranete sa se indure unul cu altul.fiindca asa e roata sortii si asa se invarte la marea majoritate.

| bitzu26 a răspuns:

.Pff e mai greu cand doi adulti se cearta nu se uita si prin jur sa vada ca au copii si ca ii doare si pe ei. Poate fi si din vina ta ca stai pe afara sau nu stiu note mici...Fai sa se iubeasca lasa-i o zi impreuna! Sper sa iti fie de ajutor.Si sa nu te gandesti la divort!

| Andrei_5169 a răspuns:

Pai de ce se cearta?

| Ellie a răspuns:

N-ai ce sa faci decat. sa incerci sa ii asculti, sa ii ajuti cand au nevoie, sa fiii alaturi de ei si poate sa deschizi subiectul daca ai curaj si sa le spui ca nu iti place sa ii vezi certanduse asa des chatterbox. Intr-un cuvant descarca-te! Spune-le ce ai de spus. :-s

| costyrey a răspuns:

Iti dau un sfat incearca sa te duci la unu din ei si sa ii spui nu ii bine sa faci asa poate nu ai inteles bine era vorba de alceva nu te supara apoi te duci la celalat ii explici care e situatia si la fel ii spui ca nu o sa fie mai bine daca se cearta doar impreuna pot sa rezolve tot incearca asa si sa ii calmezi