| An0nnimul a întrebat:

Ce inseamna daca o fata iti pune emoticoane ca te pupa prin mesaje fara ca tu sa ii pui primul sau deloc semne ca o pupi.Sa va zic cum a inceput totu. I-am trimis un mesaj pe FB cu numarul meu de telefon in caz ca are nevoie sa stie la ce ora e autobuzul. Apoi mi-a trimis mesaj cam dupa 15 minute ca numarul dupa care este e trimis mesajul este al ei si emoticoane ca ma pupa.Si am zis na...hai sa incerc ceva daca tot e...Am intrebat-o ce face, mi-a raspuns din nou cam mai mult de jumate de raspunsuri aparea acele emoticoane cu pupat, la un moment dat am ajuns la un punct mort al discutiei, i-am zis ca urmaresc cam des o anumita emisiune, am crezut ca nu imi mai raspunde, eu unul sincer daca eram in locul ei nu stiam ce sa mai scriu ca i-am raspuns foarte sec. Dupa 8-10 minute imi trimite " Eee" si semne ca ma pupa, mda, I-am raspuns si eu cu "eee" si pupaturi, am continuat raspunsul ca ne mai auzim, pa. M-ia raspuns "Noapte buna" plus nelipsitele emoticoane. Si apropo defiecare data cand ne vedem imi place ca incepe ea sa inceapa discutia. Fetelor ce zice-ti ar merita sa incerc? Astept pareri nu doar de la fete.

Răspuns Câştigător
| Unicorni26 a răspuns:

Ba ai doua variante:
Ori te bagi pe ea sa vezi ce iese
Ori stai ca prostu si nu faci nimic, intrebadu te ce se intampla daca.
E frumoasa? Iti place?
De ce sa nu incerci? Adica ce ai de pierdut? Daca spune "nu" atunci asta i viata, treci peste, se intampla.
Dar daca zice "Da, vreau sa fiu cu tine" te ai facut cu o iubita.
Acum depinde si daca te vede ca pe un prieten bun sau ca pe baiatul de care e indragostita bla bla.
Deeeeci, mult noroc cu ea!winking

| An0nnimul explică (pentru Unicorni26):

Ma sa stii ca ai dreptate...Intr-o saptamana maxim o sa aflu raspunsul. Uratimi noroc!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi oamenii nu vorbim mereu cu cineva ca vrem ceva special,comunicam din plictiseala,lipsa de ocupatie,curiozitate etc daca fata isi da mesaje e ok dar asta nu inseamna nimic de fapt,iar de la o simpla conversatie pe fb pana la sex ca de aia vb cu ea nu ma minti ca sunt mascul si eu e cale enorma de lunga,eu spun sa te vezi cu ea nu visa,fi cu picioarele pe pamant,fetele de varsta ta pun foarte mare accent pe frumusete,aspectul fizic,inaltime, daca nu te place isi va transmite asta prin semne nu direct, ele comunica non verbal mai mult noi verbal cand e vorba de emotie, intarnestete cu ea dar fi rational, sincer daca arata-i bine nu vb cu fete pe fb in fine, multa bafta

| An0nnimul explică (pentru RAY):

Eu zic ca arata nu bine, superb, e blonda cu ochii albastrii ce ti-ai putea dorii mai mult, aspectul fizic din nou nu bine foarte bine. Si nu cred ca compunica din lipsa de ocupatie sau plictiseala i-am vazut unele mesaje si primeste destule de multe de la baieti, dar mi-a spus ca nu prea le raspunde si ca nu ii prea place sa se bage singura in seama pe FB. Ce sa mai zic, eu is genul mai nesimtit care crede ca prietenia dintre fata si baiat nu exista, doar daca unul iubeste, daca nu vrea, sa fie sanatoasa. Eu sunt o persoana aroganta, orgolioasa dar cand ma vad cu cineva drag imi place sa fac, ca aceea persoana sa primeasca toata atentia mea. Faza aiurea e ca e face ore pana la 2 si eu la 2 intru la ore. Programul de scoala e aiurea si doar in weekend ne putem vedea, dar o sa incerc sa ii scriu si eu...

| An0nnimul explică (pentru RAY):

Aa... si am uitat sa mai mentionez ca ma intalneam cu ea pe la diferite evenimente si ea avea masa cu noi sau langa noi si imi cam arunca priviri, ne intalneam privirile dar apoi eu sau ea le schimbam brusc...

| Unicorni26 a răspuns (pentru An0nnimul):

Si ce ai facut pana la urma? laughing

| An0nnimul explică (pentru Unicorni26):

Sa stii ca ne merge destulde bine, pana acum... Desi relatia e de o saptamana si 4 zile, acum depinde doar cum evolueaza relatia si noilaughing

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi totuși fetelecîs șmechere. Oricum poți fi sigur că vrea să-ți atragă atenția.

| An0nnimul explică:

Ma sa stii ca ma mai cheama si Marian al doilea numelaughing). Sa sti ca ai un raspuns foarte creativlaughing)))))))

| sundi a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ii propui mai multe intalniri reale. Poate chiar te place insa poate fi o persoana mai timida si ii este mai usor sa se exprime virtual. Mai exista posibilitatea sa fie un tic de scris sa zic asa, cunosc pesoane care pun puncte muuulte (...) dupa fiecare propozitie iar cand ii intreb ce inseamna asta multi raspund obisnuinta.
Reiau, cel mai bine observa-i comportamentul in viata reala si in functie de asta actioneaza in consecinta.

| An0nnimul explică (pentru sundi):

Pai asta e si ideea in decursul saptamanii acestea vreau sa ma intalnesc cu ea fata in fata, noi doi si apoi trec la chestii serioase, sa vad cum se comporta, ce atitudine are si asa mai departe. Doar nu o sa ii spun din prima data cand ne vedem: Auzi cred ca ma placi si eu te plac, vrei sa fim impreuna.
O sa astept un moment potrivit sa ii spun fata in fata sau bot in bot si de ce nu daca discutile prin mesaje devin mai delicate o sa afle si acolo dar nu iainte unei intalniri, asta e clar!