| LaMLaMlaMa a întrebat:

Ce inseamnă de fapt virginitatea happy?
Vă rog,fără comentarii stupide, eu chiar nu știu ce înseamnă.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Virginitatea este aceea stare in care o fata, are himenul intact si ca urmare, nu a intretinut pana la acea data, relatii sexuale.
Pentru ca, tu mi-ai spus ca ai 11 ani, atunci cand ti-am raspuns la o alta intrebare, trebuie sa mai precizez ca, himenul este acea membrana, care se afla la cca 1, 5 cm de la intrarea in vagin si care se rupe la inceperea vietii sexuale.
Nu este cazul sa-ti pui deja asemenea intrabari pe considerentul ca, mai ai mult pana cand se poate pune problema inceperii vietii sexuale. A te grabi sa cunoasti mai multe lucruri din acest domeniu, poate avea consecinte nefavorabile asupra dezvoltarii tale psihice si nu este cazul.
Trebuie sa te concentrezi pe invatat, pe lucurile specifice copilariei, deoarece acestea sunt cele de care ai nevoie.
Mai trebuie sa stii ca, o data cu aparitia in viata unei fete a ciclului menstrual, chiar daca din punct de vedere fizic si psihic, fetita respectiva nu este pe deplin dezvoltata, la inceperea vietii sexuale, in asemenea conditii, fetita respectiva poate sa ramana gravida si atunci lucurile se complica si viata persoanei respective se poate da peste cap si nefericirea poate sa-ti patrunda in suflet.
Sper ca te-ai edificat cat de cat si te rog sa eviti sa mai pui asemenea intrabari care nu se potrivesc varstei tale.
Multa sanatate si o copilarie fericita.

| LaMLaMlaMa explică (pentru mariana):

Nu iti fă griji, nu am de gand sa-mi incep viata sexuala. Poate peste 7 ani, dar mai devreme de atat, nu, in niciun caz.Ma ocup de carte,chiar foarte mult, si nu prea ma intereseaza aceste lucruri, eu acum am intrebat doar de curiozitate, caci in unele filme la care ma uit eu, AP si interzise copiilor sub 12 ani (la acelea pot sa ma uit, caci in curand voi avea 12 ani), am mai intalnit unele cuvinte neintelese.Iar copilăria mea s-a cam dus pe apa sâmbetei...

| mariana a răspuns (pentru LaMLaMlaMa):

Nu inteleg de ce crezi ca, s-a dus pe "apa sambetei" copilaria ta, la varsta aceasta esti inca un copil si trebuie sa te bucuri de aceasta stare pentru ca, ea nu se mai repeta si cand vei fi mare iti vei reaminti de ea cu placere, chiar daca in prezent crezi ca ai lasat "in urma copilaria". Fiecare zi din viata fiecarui om, este o binecuvantare si trebuie sa faci tot ce poti pentru a-ti folosi timpul dat tie, intr-un mod cat mai bun posibil.
O seara placuta.

8 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Daca nu ai fi stiut ce inseamna n-ai mai fi spus(fara comentarii stupide), e logicrolling on the floor

| LaMLaMlaMa explică (pentru oanard174):

Tu chiar nu ai inteles? Adica sa nu mi se spuna uit-o ca asta nu stie, proasto, cum nu stii si altele.Dar vad ca tu chiar ai inteles gresit, si ca sa stii, tocmai ai dat un comentariu stupid straight face

| oanard174 a răspuns (pentru LaMLaMlaMa):

Iar tu, tocmai ai fost raportat.

| AtateaConditii a răspuns:

Inseamna ca nu ai facut sex niciodata.

| jerrygabrielle a răspuns:

Virgin/a - Care nu a avut niciodată relații sexuale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu ai facut sex