| Pyskiss a întrebat:

Ce inseamna frustrat?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Frustrarea e un fenomen complex de dezechilibru emoţional (care poate fi tranzitoriu sau stabil, ca durată de timp) care apare ca urmare a nerealizării unei dorinţe, a opririi satisfacerii unei nevoi sau a deprivării tale de ceva ce îşi aparţinea anterior.

2 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Se foloseste si ca un fel de ''complexat'', ori in sensul ca te nemultumeste ceva la tine si de asta te iei de altii

| CupY a răspuns:

Înseamnă a lipsi pe cineva de un drept sau un bun al său. A păgubi.

sursa: dexonline.ro