| Username_7426 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi" a saruta bine"? Am vazut peste tot pe TPU "saruta bine", "sarut bine" si alte d`astea... dar nu inteleg cum trebuie` sa sarutzi ca sa zica partenerul/partenera ca sarutzi bine :-

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Deci, de unde poti fi sigur/a ca partenerul este mereu vreun specialist in ale sarutului? Fiecare cuplu invata sa sarute in asa fel incat sa le placa amandurora, nu sunt reguli pentru asa ceva. Nu sunt niste pasi pe care "trebuie" sa ii urmezi. Sa te lasi dusa de val, sa traiesti momentul, lasa tensiunea.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu exista un mod perfect de a saruta.Toti o facem diferit si ''perfect'' se refera la faptul ca nu saruta intr-un mod dezagreabil, gen: baga limba pana pe gat, te ''umple'' de saliva, te saruta dezordonat, etc.

Oricum, pe parcursul relatiei, cei doi parteneri o sa ajunga sa sarute in acelasi mod!happy

| Zady a răspuns:

Am mai spus chestia asta pe acest site...nu exista asa ceva ca a saruta bine.sarutul nu e o tehnica,este o eliberare a sentimentelor,cu cat se implica mai multa pasiune si dragoste in acel sarut cu atat este mai placut, nu e nevoie decat de imaginatie, nu va mai ganditi oare o sauta bine...lasati totul sa decurga de la sine, chiar daca nu va place cum va sarutati se poate rezolva cu incercari si comunicare

| aniriiiiii a răspuns:

Fiecare pereche are un mod de a se saruta, iar daca iti place persoana cu care te saruti automat iti place si modul in care te saruta.

| DevilLife a răspuns:

Cei din acum cred ca daca iti fata sau baiatu iti baga limba in gura atunci el/ea saruta bine... Wrong! Toti sarutam bine, doar ca o facem in felul nostru.Nu e nevoie de limba pentru a-i creea placere partenerului/partenereibig grin