| anonim_4396 a întrebat:

De ce e considerat atat de tandru/special sarutul in care partenerul/partenera iti cuprinde fata in maini/palme, te apropie de el/ea si te saruta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IgnatVictor a răspuns:

Nu stiu de majoritatea considera lucrul acesta "cel mai tandru". Nu. Aici tine de fiecare persoana in parte cum experimenteaza situatia. Poate cineva se va simti mai satisfacut in alta pozitie de sarutat; deci dupa mine, orice sarut poate fi special, atata timp cat este plin de voluptate, iar ambii parteneri se bucura de asta.

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mie nu mi se pare tandru.

| mi25 a răspuns:

Suprafata de atingere (skin on the skin) intre parteneri este mai mare. Daca vrei sa-ti arati afectiunea fata de o persoana apropiata o mangai pe fata (fara conotatie sexuala).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai special sarutul in care te lipește de perete

| danaieladaniela a răspuns:

Nu este asaspecial, asta depinde de fiecare in parte

| lewismatthew18 a răspuns:

Nu e cu nimic mai special, sarutul este un lucru prin care iti arati dragostea, iar faptul ca ii cuprinzi fata este semn ca vrei avea persoana. E un fel de "esti doar al meu". E doar un gest dragut, de care ne putem bucura.