| Anuta123diva a întrebat:

Ce inseamna petting? Vreau raspunsuri cat mai amanuntite. Mersi

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pettingul reprezinta un sex surogat ce poate fi intretinut prin executarea tuturor perversiunilor si fanteziilor sexuale pe care le pot intretine doua persoane de regula cand fata este virgina in vederea satisfacerii dorintelor si a imaginatiei prin excitare si atingerea momentului de satisfactie reprezentat de orgasm in cazul femeii si ejaculare in cazul baiatului/barbatului. Pettingul NU reprezinta etapa premergatoare a unei partide de sex deci nu reprezinta un anumit tip de preludiul care aiba rolul de a pregati actul sexual deoarece conditia de baza a pettingului consta in respectarea unei reguli simple dar obligatorii si anume : se admit absolut orice jocuri sexuale, insa este interzisa cu desavarstire atingerea intre ele a organelor sexuale dar mai ales penetrarea vaginului cu penisul real. Sanatate.

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Preexcitarea pregatire pentru actul sexual suprem

| mihai69 a răspuns:

Prin petting se înțelege de obicei acel complex de activități erotice care determină ajungerea partenerilor la orgasm prin orice mijloace, cu excepția sexului real (prin penetrare vaginală). În rest, e permis orice cu condiția să fie reciproc acceptat.