| andreea_4204 a întrebat:

Ce inseamna sa fi curvahappy. ca asa imi spun ca-ti va ca suntcrying

Răspuns Câştigător
| andreikol a răspuns:

Asa mi se spunea si mie din cauza ca ma inteleg bine cu baietii. Dar tu nu trebuie sa pui botul la tot ce zice lumea.Lumea vorbeste vrute si nevrute.Lasa-i sa vb!
Te pup!
fundita:? big grin

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Această "funcție" o deține o femei care a avut relații intime cu "n" bărbați, pe bani sau din interes personal.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Total de acord cu anonimulwinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Curva inseamna o femeie care a avut contact sexual cu mai multi barbati.

| εїз a răspuns:

Să fi curva înseamnă să te culci cu barbaţi pe bani, tu faci asta? Înseamnă că esti damă de companie sau curvă.
Sau, sunt mulţi puştani, fac curve fetele doar privindu-le fizicul.

| evilkiss a răspuns:

Lumea poate spune multe, vrute si nevrute, important cum te simti tu, sa-ti traiesti viata rational ca si cum ar fi ultima zi nu denota a fi curva, mai da la spate ce spune lumewinking
cúrvă (cúrve), s. f. – 1. Prostituată, tîrfă. – 2. Pasăre acvatică (Larus leucocephalus). – Mr. curvă. Sl. kurŭva (Miklosich, Slaw. Elem., 27; Miklosich, Lexicon, 324; Cihac, II, 88; Berneker 651); cf. ngr. ϰούρβa, bg., sb., rus., alb., mag. kurva. – Der. curvar, adj. (libertin, afemeiat, desfrînat); curvoi (var. curvaș, curvăroș, curvăreț, curvarnic), adj. (libertin), formă înv.; curviștină (var. curvulice, curvuleasă), s. f. (prostituată); curvesc, adj. (de curvă); curvește, adv. (ca prostituatele); curvișag (var. curvușag), s. n.; curvime, s. f. (curvie); curvări, vb. (a duce o viață destrăbălată); curvăresc, adj. (de curvă); curvărit (var. curvărie), s. f. (curvie); curvărăsie, s. f. (curvie), rezultat din încrucișarea cu carvarasa; curvărăsi, vb. (a duce o viață destrăbălată); curvi, vb. (a duce o viață destrăbălată; în vechiul drept canonic, a fornica); curvie, s. f. (viață destrăbălată; prostituție; împreunare trupească; în general, păcat trupesc, adulter, incest).

| Maria_8455 a răspuns:

CÚRVĂ, curve, s. f. 1. (Pop.) Femeie care duce o viață desfrânată. ♦ Prostituată. 2. Fig. Om ipocrit, josnic; cutră
Dar draga mea Andreea, lumea e foarte rea si tu nu trebuie sa asculti de ceea ce spun niste persoane care probabil mai mult ca sigur de fapt nu te cunosc si nu iti apreciaza calitatile. eu iti recomand sa tratezi problema cu indiferenta.

| motherfuckerstyle a răspuns:

In primul rand,, ca-ti va" se scrie legat, si ca sa iti raspund la intrebare o fata este curva atunci cand face sex pentru bani, accepta orice propunere de la orice baiat[adica se lasa foarte usor].

ps: ai fost numita asa de cateva persoane pentru ca adolescentii trebuie sa aiba mereu un topic de discutie, si poata ca este si vina ta deoarece nu ai stiut sa-ti alegi partenerii sexuali care stiu sa-si tina gurita:d

| Aceber22 a răspuns (pentru motherfuckerstyle):

In ziua de azi nici nu trebuie sa fi curva ca sa te poată numii cineva asa și dacă esti cuminte la fel vei fi numita
Asa ca nu ar trebui sa le dăm atenție unor canibali ca ei
Și nu mai corecta pe alții pentru ca și tu mai mănânci din litere

| pItIcOt_7652 a răspuns:

Da si pe mine m-au numit asa pentru ca am stat cu un baiat 1 an jumate(si sper ca relatia va mai continua)! copiiiiiiiiiii...idioti

| RoRoxana a răspuns:

Sa fii curva inseamna sa te culci cu toti pe bani sau nu...adica sa fii o femeie usoara.In zilele de astazi si daca nu ai prieten sau esti virgina esti curva oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dama de companie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna sa fii devoratoare de madulare

| NyanCatIsBadAss a răspuns:

O curva inseama sa te culci cu toti, sau sa te dai la toti, sa te imbraci indecent, chestii din astea. ^^ sper ca nu esti una dintre ele.
(:

| ares_5782 a răspuns:

Curva ea aia care si-o trage in devalmasie cu oricine, oricand fara pic de morala sau remuscari. Daca asa iti spun unii, inseamna ca au unul din motivele de mai sus. Nu iese fum fara foc...

| UnNiMeNi_3118 a răspuns:

rolling on the floor
tare(nu inseamna tare)rolling on the floor

| DOEL2010 a răspuns:

Draga Andreea!
Femeia ideala este cea care e doamna pe strada, si curva in pat.
"Curva"e perceput de multi ca ceva nasol.Mai ales de fetele care ti-au raspuns. Daca ar fi un lucru asa de rau, de ce toti barbatii asi doresc asa ceva?