| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna virgin/a?

Răspuns Câştigător
| NancySweetty99 a răspuns:

A fi virgin inseamna a fi pur/a deoarece nu ai intretinut niciun fel de reltii sexuale. Odata cu inceperea vietii sexuale himenul se rupe si virginitatea ii este daruita persoanei pe care o iubesti fiindca fecioria este unul dintre pretioasele lucruri pe care le are un om.Asta inseamna ca nu ai mai apartinut nimanui pana la primul contact sexual.

12 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Bai gabbytzzzuule, nu mai vb aiurea...nu se rupe nimic la baieti, s-a vorbit de sute de ori despre asta, e chiar asa de greu? La mai mult de 90 % din barbati, nu se rupe niciodata, iar restul se rupe accidental oricand...

| Chrisstine a răspuns:

Ca nu a avut niciun contact sexual pana acumhappyfunda?blushing

| adryana_6040 a răspuns:

Virginul este cel ce nu a avut parte niciodata de "sex cu penetrare". Mai precis, in ceea ce le priveste pe fete, acestea sunt virgine atata timp cat himenul lor este intact iar in ceea ce-i priveste pe baieti, ei sunt virgini pana in momentul in care li se rupe ata (frenum preputi). Pornind de la aceste teorii, se ajunge, mai departe, la ideea ca in mod obligatoriu, pierderea virginitatii este marcata de o sangerare - redusa cantitativ in cazul baietilor si ceva mai serioasa, in cazul fetelor. Ei bine, toate aceste teorii nu sunt decat mituri iar virginitatea unei persoane nu se rezuma la himen si respectiv frenum preputi. Bazandu-se pe aceste povesti, multe fete cred ca-si pot pastra virginitatea, practicand doar sex oral sau anal iar baietii, disperati sa scape de povara virginitatii, cred ca masturbandu-se in exces, folosind unguenti cu steroizi sau apeland la taierea cu ajutorul lamei vor scapa de ata, stergand astfel dovezile "rusinoasei" virginitati.

| XtmCamiii a răspuns:

Adica pe romanste nu ai facut sex! dragoste )

| Cezar a răspuns:

Gabbytzzzuu intai du-te putin invata limba romana.se numeste HIMEN nu HERMS desteptule! Virgin inseamna a nu avea contacte sexuale.

| SexyLady_4659 a răspuns:

U ai un himen. Cat timp il ai u esti virgina. dupa de faci sex acesta se sparge si nu mai esti virgina.

| Daehyun a răspuns:

Virgina inseamna ca esti incepator in sex adica ca nu ai mai facut sex niciodata

| Aandre a răspuns:

O intrebare:cati ani ai, papusa?laughing

| loredanalorena a răspuns:

Din cate stiu eu inseamna ca nu ai facut sex nici o data

| Madalin a răspuns:

rolling on the floor))) lol! Cum *** virgin/a inseamna ca nu ai facut sex in viata ta!

| gabbytzzzuu a răspuns:

La baietii trebuie sa se rupa ata iar la fete candd faci sx se rupe hermsu

Răspuns utilizator avertizat