| anonim_4396 a întrebat:

Ce insemna iubirea pentru tine? puppy dog eyes

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil,totul.

| SeeDifference a răspuns (pentru greece12):

Cel mai bun raspunslaughing (vorbesc serios)

| Latinmoon a răspuns (pentru SeeDifference):

Poate nu. laughing

| Mihaelaa98 a răspuns:

Iubirea pentru mine inseamna atunci cand orice ai face gandul iti este mereu la el, atunci cand te uiti pe strada la oameni si vezi cate putin din el in fiecare om, atunci cand inima iti bate cu putere cand vorbeste cu tine sau cand iti da mesaj, atunci cand cu un singur pupic pe obraz iti apar fluturi in stomac, atunci cand doar cu un sarut uiti de toate problemele si supararile, atunci cand tremuri toata daca te ia de mana sau te strange la piept, atunci cand nu poti rezista fara acel mesaj de " buna dimineata " sau " noapte buna " de la el, atunci cand esti prea geloasa si ai face orice ca sa nu il pierzi, atunci cand fericirea lui e pe primul loc, atunci cand preferi sa stai noaptea treaza doar ca sa vorbesti cu el, atunci cand nu poti sa mai mananci nimic, atunci cand orice ai face un zambet tamp iti apare pe fata, atunci cand ii auzi numele si te uiti peste tot in jur si il cauti cu privirea. Iubirea e ceva ce nu putem explica, e ceva ce se simte.

| clauphotograph a răspuns:

Iubirea în cuvinte nu există, în ziua de azi este iubit aspectul fizic nu sufletul... Iubirea se exprimă prin sentimente, nu cum e în ziua de azi de s eface sex din plăcere nu din sentimente

| neutrino a răspuns:

Iubirea este aceeasi pentru toti, difera numai interpretarea individuala.

| Dariusuu a răspuns:

( Totul ) Dacă nu iubeşti ceva mai poţi spune că eşti om?

| Latinmoon a răspuns (pentru Dariusuu):

Sunt om si iubesc fluture doar ca vreau sa mai aud si alte pareri.

| jmech3r a răspuns (pentru Latinmoon):

E ce-l m-ai profund sentiment ce poate exista!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prostie in urma careia la un moment dat oamenii vor ajunge sa sufere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea e acel moment cand realizezi ca propria fericire este definita de fericirea persoanei de langa tine.

| stark47 a răspuns:

Vei gasi 100 de raspunsuri dferite la 100 de persoane intrebate
pentru mine e acel sentiment indus de persoana de langa care ma face sa ma simt cat mai complet.

| djdani2010 a răspuns:

Daca as fi trait-o cu adevarat ti-as raspunde.
Acest lucru inca il astept.
Dar oricum e ceva de nedescris.

| CheLoo23 a răspuns:

Iubirea nu se scrie sau nu prea se explica din cuvintewinking Iubirea este de fapt un sentiment care te cuprinde din suflet si te leaga de acea persoana iti dai tu seama de sufletul pereche ma refer. Iubirea nu se zice pe TPU se simte acolo in suflet sper ca ai auzit de cuvantul Intimitate asa ca tu stii ce inseamna Iubirea pun pariu ca si in momentul de fata suferi dar nimeni nu stie de ce happy

| b0denN a răspuns:

Iubirea?
Nu cred ca sunt in stare sa o pot definii pentru ca inca nu am cunoscut-o niciodata in adevaratul sens al cuvantului!
Consider ca iubirea adevarata se simte de la 30 de ani in sus, dar daca vorbesti despre iubirea pentru cei apropiati, cum ar acele doua fiinte minuate care ti-au dat viata, nu are rost sa descriu in cuvinte pentru ca ar inseamna a scrie romane!

| Shockboy23 a răspuns:

E un sentiment pe care nu il pot explica