| ochiverzi91 a întrebat:

Ce parere aveti daca o fata se uita zilnic la filme porno? Pentru a-si imbogati imaginatia? (nu pentru a se masturba)

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Salut.
Eu cred că este o problemă cu urmăritul zilnic de filme porno, pentru că filmele porno creează o imagine eronată, ireală, despre sexualitate și despre feul în care se tratează femeile. Este un fals, o chestie artificială, o prostie. Te face să pierzi din vedere erotismul, iubirea, arată doar sexul fizic, imaginea e concentrată doar pe organele genitale, femeile par a fi obiecte sexuale, folosite, adeseori umilite, sexul e doar pentru păcerea masculului, femela geme monoton și artificial până ce el are orgasm și îi ejaculează de obicei pe față, un alt gest de umilire. Nu cred că îți îmbogățesc imaginația absolut deloc. Mai mult ai de câștigat citind o carte erotică sau urmărind un film romantic.

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sa mori tu? Ia arata-ne motul, vai doamne e vinat de atita frecat.

| LeontinAndrei a răspuns:

Sa se uite la filme erotice nu este nimic gresit, insa sa se uite zilnic... as spune ca a devenit deja Porn Addict. Oricum, raspunzatorul a punctat cateva lucruri foarte adevarate.

| Tania a răspuns:

O.oo pai ca nu isi face o imaginatie tocmai buna.
Ca exagereaza.Adica na vezi un film doua de curiozitate ca fata, dar in fiecare zi...nu isi imbogateste imaginatia de unde trebuie.

| eucumine010 a răspuns:

E ok.

| ChioruL14 a răspuns:

Si eu o trag pe laba de doua ori pe zi ca sa imi intaresc incheieturile, nu de altceva...

| ochiverzi91 explică:

Nu era vorba de mine in caz ca nu ai observat happy

| foxsilver a răspuns:

Este clar ca ii place si nu va trece mult timp pana sa ajunga la masturbare.Va avea o imagine deformata despre ce inseamna dragostea si risca sa ajunga doar o masina de facut sex.

| kamykaze88 a răspuns:

E beton as vrea sa o cunosc asa nu numai eu as "lucra". As fi si eu mai odihnit dupa o partida

| MasterYoda a răspuns:

E ca si cum ai face sex cu oricine, dar nu pentru placere, ci pentru a mai cunoaste lume

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Ce am cu ea sa se uite macar recunoaste. Toate fetele se uita dar nu ar recunoaste in nici un caz.

| ochiverzi91 explică (pentru Laurentiu_4547):

Binteinteles ca toate fetele vad macar un film porno la viata lor! Dar nu se uita zilnic...deci care este parerea ta?! (lasand deoparte daca recunoaste fata sau nu)

| RetardedRacoons a răspuns:

Parerea mea e ca e grasa si incearca sa compenseze.

| iulian87 a răspuns:

Zilnic nu prea e bine
macar 1 pe sapwinking si uitate la ceva mai liththee hee erotice sa mai prinzi ceva romantism happy