| Damon_8513 a întrebat:

Ce parere aveti daca un baiat devine cel mai bun prieten al unei fete (nu iubit)?

22 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Mi se pare foarte în regulă. O fată mereu are nevoie de aşa ceva.

| CoquineNoire a răspuns:

Acel baiat e gay.

| alylove15 a răspuns:

De cele mai multe ori fata sau baiatul au sentimente ascunse pentru celalalt chiar daca nu recunosc asta.

| Dennys1521 a răspuns:

Pai eu unu ma inteleg numai cu fetele
cu baieti mai deloc
happy

| Intelligence a răspuns:

Poi foarte bine.
Eu sunt fata si consider ca a avea un bff de sex opus este cel mai bine. poti confrunta multe pareri.si viziunea unui/unei baiat/fete. este de multe ori foarte folositoare.
Insa se mai poate produce ceva.
Daca doi[baiat-fata] au o realtie de prietenie [ best friend]hee hee iar intre ei exista si o oarecare atractie fizic [ daca le place unul altora despre ei si fizic]. atunci cred ca in timp aceasta relatie de best friend poate deveni una de IUBITI!
Spun asta din proprie experientsa. Eu si cu iubitul meu [suntem impreuna de 9 luni].ne cunoastem de 2 an.si inainte sa fim iubiti, timp de un 1 an am fost cei mai buni prieteni.ne spuneam tot tot.ne sfatuiam.despre fete/baieti.etc.Plusul cum ti-am zis este si ca era o atractie fizic mare intre noi, ne placeam.iar HERE`S the RESULT.suntem iubiti si avem o relatie minunata de 9 luni :X love struck
Deci.pentru intrebarea ta, eu zic ca este fff.bine.chiar mai bine decat. fetele sa aiba ca cel mai bun prieten- tot o fata. si baietii la fel.hee hee Parerea meabig grin.
Funda?batting eyelashes daca cumva.crezi aproximativ la fel :-P

| cherrybomb a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu este baiat. baietii sunt altfel cu ei poti vb chiar orice si iti explica ff multe lucruri. in chimb fetele sunt niste zdrente cu 2 fete care in fata sunt cele mai bune prietena iar pe la spate te barfeste. daca te certi cu cea mai buna prietena ea mereu te va barfi si va sp toate secretele dar de la un baiat nu ai sa vezi asa ceva

| Mayar a răspuns:

Pai exista, si stiu un exemplu concret: varamea are un prieten la care tine mult ca la un frate, il ajuta, etc.
Si el la fel, se uita dupa unele fete, darcu ea se poarta ca cu o sora. Si o sustine.
E un lucru frumos si drgut. Rar se intampla, dar daca se intampla, e ceva minunat happy

| underground05 a răspuns:

Hmmmm,da exemplu eu ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele,asta nu inseamna ca nu am prietene am dar mai bine ma simt cand ies la o plimbare in parc sau la o tigara cu un baiat si am un,, cel mai bun prieten''si dupa parerea mea e super ok ai foarte multe de invatat despre baieti si tot ce tine de comportamentul si modul lor de a gandi, te ajuta sa stii cum sa procedezi, cum sa te comporti cu prietenul tau in anumite situatii!

| Amidepsi a răspuns:

E ceva absolut normal, atata timp cat fac parte din aceeasi specie.Treaba cu "o fata si un baiat nu pot ramane doar prieteni" e complet falsa, la fel si cea cu"daca ai intrat in zona prieteniei nu mai iesi". Totul are legatura cu personalitatea fiecaruia si cu...hormonii.happy

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Mi se pare ceva nou!
Dar fascinant!love struck

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Ce raspuns stupid ai dat @BlahBlah! Nu inseamna neaparata ca acel baiat e gay! Te uiti cam la prea multe filme!

| DeniZu a răspuns:

Eu am un baiat cel mai bun prieten si e chiar ok, da alt fel de sfaturi si intelege altfel

| Georgix a răspuns:

Parerea mea este ca acel baiat, candva, va vrea o relatie cu acea fata. De fapt asta urmareste; daca ii este prieten poate afla mai multe despre ea si mai apoi, brusc, se va transforma in iubitul "perfect".

| SkyFly a răspuns:

Salut! Eu cred ca ar fi una dintre cele mai frumoase relatii de amicitie. Intre un baiat si o fata nu o sa intervina niciodata invidia, cum intervine intre doua fete, de cele mai multe ori.
O sa-ti spun o poveste ca sa vezi ca se poate si nu prea. In facultate am o colega si o prietena foarte buna si un coleg, la fel, foarte bun prieten. Toti trei eram cei mai buni prieteni. Insa, cei doi colegi au devenit iubiti in final. Eu am ramas prietena lor cea mai buna. Nu s-a schimbat nimic, doar sentimentele lor unul fata de celalalt. Cand se mai "ceartau" sau se contraziceau mai degraba, eu eram cea care ii impaca. Suntem ca fratii pot spune happy, nu m-am simtit niciodata data la o parte. Acum cei doi s-au despartit si am ramas la fel, trei prieteni buni. E un caz aparte, cred.
Ceilalti in general vad dincolo de ceea ce intr-adevar exista si nu concep o relatie de prietenie intre un baiat si o fata. Insa ea poate exista si e ceva special. Se poate ajunge la sentimente dar nu intotdeauna. Asa ca merita incercat, de ce nu?
Sa ai o zi frumoasa happy

| Alecssa a răspuns:

Aici este vorba si de primitivismul oamenilor. Cum vad un baiat si o fata impreuna, automat ei sunt un cuplu.
Nu ne alegem prietenii dupa sex, ci dupa lucrurile pe care le avem impreuna, cat de bine ne intelegem etc.
Nu vad care este problema in avea un prieten baiat. thinking

| iPetraAnime a răspuns:

Am o prietena care are cel mai bun prieten un baiat, zicandu-i ca e fratele ei mai mare, iar baiatul ca ea este sora lui mai mica.
Mie una mi se pare f dragut sa fii intr-o situatie de genul acesta.
Daca nu ar avea deja iubiti, cred ca s-ar indragosti unul de altul.acum nu stiu. oricum am mai vazut cazuri cand au ramas cu legaturi stranse chiar daca fata/baiatul se casatoreste, devenind prieten al familiei baiatului/fetei.
bye bye

| mabytza a răspuns:

E dragut.dar parerea mea este ca o fata si un baiat nu pot fi cei mai buni prieteni, deoarece cu cat petreci mai mult timp alaturi de o persoana si o observi in toate momentele ei...intai te atasezi iar apoi te indragostesti.Asta e parerea mea.

| Sorelina a răspuns:

Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am o parere straight face, adica 98 % din prietenii mei sunt baieti, si nu vad problema in asta.

| Daiana_8225 a răspuns:

Este absolut normal.desi unii cred ca o fata si un baiat nu pot fi doar prieteni, eu nu sunt de acord cu ei.sunt sigura ca se pot intelege foarte bine, eu uneori prefer sa vorbesc, sau sa ies in oras cu un baiat decat cu o fata.ati avea mai multe de discutat, pe mai multe teme si sunt sigur ca nu v-ati plictisi.:*

| Silviu_1016 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si eu am fost cel mai bun prieten al unei fete ne intelegeam bine si am inceput sa am sentimente pentru ia si acum chiar suntem impreuna...nu exista relati de prietenie intre un baiat si o fata, ori fata ori baiatu simte ceva pentru celalalt asta este parerea mea.

| alexa_2556 a răspuns:

Mie mi se pare un lucru absolut normal.Cel mai bun prieten a meu este un baiat si vorbesc cu el mai multe decat cu oricare alta prietena de-a mea.(si in general ma inteleg mult mai bine cu baietii decat cu fetele)