| RAY a întrebat:

Ce parere aveti de celibatari?
Ce parere aveti despre baieti singurii de 20 /30 de ani care din cauza lipsei increderi in sexul opus prefera sa ramana singurii?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
28 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Forta! celibatar pan' la moarte!

| sofisis a răspuns:

E acelasi raspuns dat si la o intrebare despre homosexualitate...fiecare isi face propriile alegeri si isi alege propriile carari. Fiecare e diferit si fiecare are dreptul sa traiasca asa cum ii place.
Excludem de aici pedofili, zoofili, gerontofili, necrofili, violatori, psihopati si criminali. Astia nu au aceleasi drepturi ca restul oamenilor.

| Oana92 a răspuns:

Exista oameni pentru care casatoria nu este un lucru important. Fiecare e cu alegerile lui...
Dar nu sunt de acord cu motivul invocat de tine. Asta cu lipsa increderii in sexul opus e o prostie din punctul meu de vedere. Daca ai avut n dezamagiri nu inseamna ca toti sunt la fel! Si oricum, cand te indragostesti uiti ca nu ai incredere in sexul opus laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Baieti destepti. Mai trist e daca n-au deloc relatii sexuale, atunci nu mai sunt asa destepti.

| Anonimuserr a răspuns:

Asta e viața. Oricum lumea se căsătorește mai târziu în ziua de azi, pune în prim plan cariera și pe urmă viața personală.
Oricum un act amărât nu prea are importanță din punctul meu de vedere. Contează dragostea și cam atât și nu ce este stipulat acolo. Acum părerile sunt împărțite. Certificatul ala roz e egal cu 0 pentru mine personal. Asta este opinia mea strictă.
Deci, dacă așa a fost să fie ca X și Y să rămână necăsătoriți și peste 30 de ani asta e viața. Totul ține de destin. Nu poți să te căsătorești cu prima sau primul care îți iese în cale.

| RAY explică (pentru Anonimuserr):

Ai dreptate in ceea ce spui, dar parerea ta persoanala o doresc, cum vezi tu aceste persoane?

| Anonimuserr a răspuns (pentru RAY):

Sunt persoane normale. Ce e rău în asta? VIața personală a fiecăruia sau mai bine zis absența vieții de familie (a fi căsătorit) nu este un lucru rău. Dacă X a avut ghinion sau nu dorește pur și simplu să se căsătorească e alegerea lui și atât. De ce trebuie acum să etichetăm acele eprsoane. E foarte aberant.
Deci acum cred că ai înțeles.

| Foxyyyy a răspuns (pentru Anonimuserr):

Destinul si-l face omul cu mana lui, nu poti sa dai vina pe destin pentru ce se intampla.

| mont a răspuns:

Daca asa doresc e foarte bine. Fiecare se distreaza cum ii place/cum isi permite si isi face viata la tot in functie de asta.

| Foxyyyy a răspuns:

Acum daca am gandi toti asa, nu ar mai avea nimeni relatii. Eu personal nu-s de acord, dar e viata lor si treaba lor cum aleg sa o traiasca.

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

De ce nu esti de acord?

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca pierd o parte importanta a vietii, doar din frica, lipsa de incredere...practic unii chiar isi doresc asta foarte mult, dar aleaga sa ramana singuri decat sa incerce, ceea ce consider ca nu e ok.

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Dar se spune sa inveti din greseli, poate frica aia de a te angaja intro relatie este ca ai ascultat de citatul ala

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

N-ar trebui sa exista frica asta, daca nu incerci pierzi din start. Stiu ca nici tu n-ai incredere.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Foxyyyy):

Poate nu e neaparat vorba de frica, dar te-ai gandit ca poate ei pur si simplu nu sunt facuti pentru a forma o familie. eu de exemplu oricat as incerca nu ma vad in postura de tata, simt ca ma mint pe mine si decat sa ma mint toata viata si sa duc o viata de ratat frustrat, sa nu mai zic de faptul ca as rani sufletul unui copil nevinovat, prefer sa stau deoparte in aventurile mele. sunt un om mai libertin

| Foxyyyy a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Da,normal ca daca nu te vezi in postura asta nu are rost sa iti formezi o familie. Din raspunsurile tale vad ca vrei doar sex,fara angajamente, relatii. Sunt curioasa, nu esti capabil de sentimente sau pur si simplu le negi? Adica, esti libertin pana la un moment dat, in general la o varsta oamenii nu mai vor atat de multa libertate.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Foxyyyy):

Ba da, sunt capabil de sentimente dar nu pot garanta ca pot fi capabil sa duc un asemenea angajment toata viata

| Gunoi a răspuns:

Da, singurătatea este făcută sã reflecți asupra propriei persoane, dar această hotărâre poate fi schimbată ca urmare a unor evenimente sau persoane care le oferă siguranță și o nouã viziune/percepție.
Motivele sunt diferite în funcție de persoane, iar lipsa de încredere este în oameni, nu doar în sexul opus așa cum ai menționat tu. "De ce să te ridici, dacă cazi mereu?"

| volumexd a răspuns:

Sincer cred ca e foarte ok. Adica daca ei se simt mai bine singuri si sunt fericiti nu e nimic in neregula. Tot ce conteaza e sa se simta bine, si daca pot sa se simta bine si singuri sunt chiar foarte norocosi.