| dancapitan a întrebat:

Ce parere aveti de fraza asta :... " o relatie se face cu inima, nu cu mintea...altfel e interes"?

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. O relaţie se face cu mintea. Inima, o dată dezlănţuită, este incontrolabilă, aşa este. Dar, dacă gândeşti înaitne de a da curs sentimentelor e mult mai util.
Altfel, rişti să suferi din cauza iubirilor neîmplinite, suferinţă pe care ai fi prevenit-o din start dacă gândeai înainte de a da curs sentimentelor pentru o persoană cu care o relaţie este imposibilă.
Eu nu consider că sunt "pe interes" cu iubita mea cu care am mai bine de-un an doar pentru că am gândit bine înainte să încep relaţia cu ea şi am observat cu mare atenţie şi am gândit mult înainte de a da de tot curs sentimentelor. Aşa am fost ferm convins că am făcut alegerea potrivită şi m-am ales cu o femeie cu capul pe umeri care mă iubeşte, nu cu o nenorocită fără sentimente care "s-a cuplat cu mine ca să uite de fostul" sau alte porcării puerile de le vezi des pe la fătucile din ziua de azi.
Numai bine.