| bluesky a întrebat:

Ce parere aveti de impacarile cu fostul prieten? Credeti ca va merge?

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer, oricine mai greseste...acum depinde de cauza despartirii si de sentimentele partenerilor, de relatia care au avut-o, se zice ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust, eu de exemplu de 3 ori m-am despartit si m-am imapcat cu fostul, si pana la uram tot la despartire s-a ajuns, depinde mult de fiecare ca nu in toate cazurile e la fel, cand ne-am impacat a 2 a oara am avut o relatie foarte frumoasa ca si inainte de a ne desparti, a fost foarte frumos, dar a 3 a oara deja nu s-a mai putut din pacate, dar totusi daca exista iubire mare intre 2 persoane poti trece peste toate si poti sa ai din nou o relatie frumoasa!

| catthshshshs a răspuns:

NoName are dreptate. O relatie poate fi asemanata cu un joc de puzzle.Fiecare din cei doi lipeste bucatelele pentru a forma un intreg.Cand unul din cei doi pierde cateva bucatele...nu mai este ca inainte.

Asa si cu relatiile, tot timpul trebuie sa privesti inainte si nu in trecut.Razele de soare apar cand te astepti mai putin. O relatie mereu carpita nu merge.Bafta!winking

| fabiola a răspuns:

Depinde de motivele despartirii, daca sunt motive copilaresti-merge, daca sunt motive serioase -nu!

cami
| cami a răspuns:

In niciun caz, n-o sa mearga. Crezi ca se va schimba? Nicio sansa. De bien te-ai despartit atunci de el? pai si atunci. next @!

| Luori a răspuns:

Este o greseala... urmatoarea despartire de el/ea va fi mult mai dureroasa decat prima...

| Zady a răspuns:

Pentru cele pesimiste daca nu va suparati as dori sa va contrazic si ma voi da pe mine ca exemplu pentru ca m-am despartit de prietena mea de 6 ori si de fiecare adta eu ma intorceam la ea, de fiecare data schimbam cate ceva.Intr-adevar aveti si voi dreptate pentru ca unii baieti nu merita nici macar un gram de iubire pentru ca sunt niste needucati dar exista si cateva mici exceptii.Si daca il iubesti o a doua sansa o poti acorda.

| simoSTAR a răspuns:

Pai nu prea...mai ales daca ati stat ceva timp despartiti! focul odata stins nu se mai aprinde.

| yami a răspuns:

Depinde de ce s-a rupt relatia... dar n-as fi atat de pesimista, fiecare gresim si fiecare meritam o a doua sansa. poate chiar s-a invatat din trecut si s-a vazut ce s-a pierdut si nu s-ar mai risca sa mai piarda vreodata...atat de greu gasim iubirea adevarata, daca sunt sentimente de ambele parti de ce sa nu mai mearga, nu inteleg?!

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Eu am ajuns la concluzia ca nu are rost sa te intorci la un fost prieten. Daca o data nu a mers, nu va merge nici a doua, nici a treia oara.

M-am intors de mai multe ori la un fost prieten, si uite ca nu a mers.

O zi buna!

| IQOnly a răspuns:

Asta depinde daca el e sincer cu tine!

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Nu va merge, nici o seansa! am incercat si a doua oara.Si am avut si ceva la mijloc ce "ne-ar fi putut lega" : o printesa mica de 4 anisori, si 5 ani ce ne-au legat, dar nimic nu poate aduce inapoi ceea ce a fost o data.Ne-am despartit pentru a doua si ultima oara.

Răspuns utilizator avertizat
| Piscotel a răspuns:

O relatie care si-a gasit motiv sa se termine o data, isi va gasi cu siguranta si a doua oara si a treia oara. Nu va merge, nu sunt pesimista in general... dar nu merg lucrurile asa.

| T30D0RA a răspuns:

Eu sunt de parere ca tu trebuie sa-ti vezi de treburile astea, nu sa intrebi pe altii care raspund din propria lor experienta. Nu te lua dupa altii! Fa ce iti e tie mai bine!

| s.m. a răspuns:

Posibil sa mearga, nu poti fi sigura de la inceput ca nu va merge :-pe, acum poate va merge mai bine, deoarece aveti posibilitatea sa nu mai faceti greselile din trecutwinking :-pe

| Alina_5575 a răspuns:

Parerea mea e ca daca a gresit odata si il ierti o va mai face de multe ori si tot la tine sar intoarce pentru ca la`i iertat odata (si crede ca o vei mai face)

Probabil merge o saptamana doua mai mult nu cred (cel putin asa era la mine) dar depinde sunt si alte cazuri in care o a doua impacare poate aduce lucruri mai bune...happy

pa pa

| maria_5001 a răspuns:

...la mine nu a mers...si nu as fi prea optimista

| mihaela_4583 a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca se poate ca relatia sa mearga.La mine una, m-am impacat si suntem si acum impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul meu - nicidecum...de obicei lupt pana nu se mai poate.si apoi ma rup de trecut continuandu-mi viata, asteptand persoana potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu mai are nicio valoare.
Nu trebuie să ne uităm în trecut.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord cu impacarile astea, nu va merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de obicei aleg baiatul care se portiveste cu mine. Si daca prin absurd sa zicem n-em certa, nu vreau sa ma impac cu el.

| brigitte a răspuns:

Doar un timp va merge. Dar depinde de situatie; daca chiar il iubesti si te iubeste, va impacati. Daca el nu te iubeste, mai bine las-o asa, deoarece vei ajunge mai departe!
Noroc!

| Bianca_9595 a răspuns:

Depinde de voi daca chiar va iubiti daca nu, nu o sa mearga.Si eu am fost cu un baiat de 4 ori, stateam impreuna preo saptamana ne desp peste vreo luna sau cateva saptamana ne desparteam asa am facut. Dar imi pare rau ca mi-am pierdut timpul deoarece el ma lua si ma,, arunca" cand avea el chef.Eu cred ca daca prima ora nu merge a doua ora nici asa nu o sa mearga, daca vezi ca umbla dupa tine si chiar tine la tine poate dar daca nu te iubeste si numa tine la tine nu are rost! Acuma depinde de voi.

Bafta:*:*