| ma cheama cum ma cheama a întrebat:

Ce parere aveti de o relatie in care fata este mai mare ca baiatu cu 1 anhappy?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Si eu spuneam la fel la inceput, ca varsta nu conteaza. 1 an nu e o diferenta prea mare, dar cand esti ca si-n cazul meu, in care el este mai mic cu 4 ani decat mine, atunci diferenta asta se face vizibila, uneori jenanta ( am avut multe situatii si prejudecati carora am fost nevoiti amandoi, dar mai ales eu, pentru ca eram "cea matura si responsabila care nu ar fi trebuit sa se complice cu un pusti", sa le facem fata). Uneori ai impresia ca el este imatur, dar de fapt se comporta intocmai varstei. E aiurea, de multe ori am vrut sa renunt, dar n-am putut niciodata s-o fac pentru ca sunt mult prea atasata de el, de felul lui de a fi, de a gandi pe care nu-l voi mai putea gasi niciodata, la niciun alt barbat, oricat de matur ar fi el. Important este sa nu-ti pese de ce zic cei din jur, daca o faci, la fel cum am facut-o si eu de multe ori si am pus la suflet vorbele malitioase ale altora, atunci relatia va merge prost spre foarte prost si se va termina urat. In doi ani de zile pot spune ca am invatat multe de la el, printre care si pasivitatea.Am invatat sa nu-mi pese.In definitiv, in relatia asta contezi doar tu si el, nu si parerea lui X sau a lui Y.
Succes!
Pa-pa!

16 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Pr meu e mai mik ca mine cu 2 ani
se vede inrtadevar diferenta la comportament s gandire, dar supravietuim momentantongue

| anonimaa a răspuns:

Hmm...thinking am mai vazut relatii de acest gen si sunt destul de ciudate adica chiar si mie mi s-au facut propuneri de catre baieti mai mici si chiar m-am gandit sa accept dar mi-am dat seama ca se va vorbi despre mine ca despre o fata care nu este in stare sa fie cu un baiat de varsta ei si pe care o plac doar pustii
iti zic eu mai bine nu!
oricum pup miruna:Xx (fundita?)

| Kidd ♡ a răspuns:

Buna ralu big hug kiss! Am o parere buna despre acest gen de relatie love struck.Atata timp cat ei se iubesc si au incredere unul in celalalt varsta nu mai conteazahappy. Iubire sa fie love struck!

| Alyyynu a răspuns:

Uummhh, kinky laughing
daca fata e frumoasa, are experienta si e inteligenta. why not.

| rey a răspuns:

Sa te țină atâta tot. ele se maturizeaza cu aprox 4 ani mai rapid ca noi fizic si psihic.
cum spuneam sa te tina in rest nu te doare-n cot.

| panda_3737 a răspuns:

Atata timp cat iti place de el nu mai conteza restul. Poate sa fie si mai mare ca tine si sa fie imatur, in concluzie nu conteaza varsta.:*

Răspuns utilizator avertizat
| gagica a răspuns:

Virsta nu conteaza asta e parerea mea

| Andra_9758 a răspuns:

Sincer...nu e nimic daca baiatul e mai mic ca fata.prietena mea cea mai buna e comb cu un baiat care e mai ik cu doi ani decat si ea si se inteleg perfect :X.in iubire nu conteaza varsta :X

| Irmmma a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa fii cu un baiat de varsta ta. Mie personal nu mi-ar placea sa mi se spuna ca umblu cu baieti mai mici decat mine sau ca sunt fraiera ca umblu cu un baiat mai mare decat mine care isi bate totodata joc de mine. Dai fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza varstaatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ei e f bine. si al meu e mai mic cu un an si se vede asta. de multe ori as vrea sa aiba si el cativa ani mai multi decat mine, dar si asa cum e, mi drag! varsta nu conteaza cand e vb de dragoste, il iubesti prin felul lui de a fi, indiferent de cati ani are el. doar ca apar unele certuri din cauza gandirii lui. dar vb aia : "ti'l cresti cum vrei" laughing) asa ca nu conteaza ca esti u mai mare. suntem multe intr'o situatie din'asta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza varsta daca voi va intelegeti bine asta e tot ce conteaza,, intelegerea si respectul reciproc,, daca asta egzista intre voi atunci totul merge bine

| work a răspuns:

Mie imi place sa fie fata mai marebig grin

| vanpersie a răspuns:

E cel putin interesant... doar se intilneste mai rar...

| hippie a răspuns:

Cu atat mai bine. mai multa experienta pentru baiat