| DanielaDeny5 a întrebat:

Ce parere aveti despre AVORT? Sunteti de acord cu el, sau nu? Explicati de ce sunteti de acord, sau de ce nu sunteti.
(Eu nu sunt de acord,)

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Sunt de acord daca se constata prin test parental ca bebelusul are malformatii si posibil sa sufere de boli genetice, daca coprul gravidei nu poate sa reziste sarcinii si apoi trebuie sa nasca prematur si intra in alte belele, daca e infestat cu HIV.
In rest, nu, pentru ca nu poti sa scapi de o responsabilitate si apoi sa pretinzi ca nu ai gresit, si sigur bebelusul ala urmeaza sa aiba un rost in viata ta.

| Rockart a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu cele care avortează pe motivul că le-au mâncat în cur s-o facă neprotejat. Dar când copilul are malformaţii grave, n-ai ce să faci. Decât să trăiască chinuit mai bine deloc...

| Eternitas a răspuns:

Avortul reprezintă întreruperea prematură a sarcinii.Atunci când sarcina este întreruptă din cauze naturale, este vorba de avort spontan sau de pierderea sarcinii, iar atunci când sunt luate intenţionat măsuri de întrerupere a sarcinii, medicamentoase sau chirurgicale este vorba de avort terapeutic sau avort produs- indus. Indiferent de metoda folosită, chirurgicală sau medicamentoasă, după avort se impun controale regulate la specialist şi planning familial. Controlul include un examen fizic şi pelvin pentru a vedea dacă vindecarea este corespunzătoare.
Nu sunt de acord cu avortul deoarece unele femei ar trebui să suporte consecinţa şi să fie responsabile pentru tot ce au făcut. Avortul înseamnă moartea unui suflet nevinovat...

| Marian001 a răspuns:

Ceao, mda..nici eu nu sunt de acord cu Avortul! In primul rand Omori o fiinta nevinovata...Si in al doilea rand trebuia sa te gandesti de dinainte sa te protejezi.big grin

| Doru19999 a răspuns:

NU sunt de acord cu avortul pentru. ca es te un mare pacat; pt.ca omori pe cineva care n u se poate aparasi pentru ca NU E OK