| meinteil a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care aleg sa fie celibatari?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

" A fi celibatar e sinonim intr-o oarecare masura cu a fi independent. Mananci cand vrei, te culci cand vrei, te masturbezi cand vrei, faci sex cand vrei, iesi cu prietenii cand vrei, de cate ori vrei. Iar independenta asta aduce cu sine in timp si maturitate, poate chiar responsabilitate. Burlacia ar trebui sa fie obligatorie mai ceva decat stagiul militar de pe vremea lu’ Ceausescu, iar un barbat care n-a fost "burlac" este un barbat incomplet.Ca sa inchei – sunt prea multe lucruri de zis despre viata in celibat. Sunt lucruri faine, experiente traite, nopti pierdute. E misto sa gandesti "outside the box". Si e si mai misto sa te bucuri de toate lucrurile astea, fara sa ajungi un egoist, sa constientizezi ca la un moment dat o sa-ti pune si tie cineva capul si ca toti terminam sub papucul unei femei mai devreme sau mai tarziu. Altfel ce farmec ar mai avea." http://www.thesexist.ro/......-1866.html

| mgtow a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu toti burlacii termin cu o femeie, "unii" sant fericiti asa

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stiu ca in loc de a fi inselati, stau singuri si chiar daca nu se pricep la gatit supravietuiesc cu E-uri. Ti-e frica sa iti bagi carnatul intro tipa, burlacia e un leac decat sa stea omul cu un HIV sau hepatita fara sa stie

| Drolja a răspuns:

Depinde de motive.
Dacă alege să fie celibatar pentru că nu se uită nicio femeie la el, e ca şi cum tu ai susţine că ai ales să te duci la o petrecere, la care şi aşa nu eşti invitat.

| RAY a răspuns:

O idee foarte buna, de ce sa profiti de o fata doar pentru sex? asa mai mergi pe la fetele usoare si cand ai o situatie fianciara buna, comportament civilizat, haine etc cand te-ai maturizat cauti o femeie serioasa cu care sa incerci ceva daca exista fete/femeii serioase desigur

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa stii, dar se poate/pare ca inca nu ai varsta necesara sa intelegi ca celibatarul este exact acel barbat care "zboara din floare in floare" fiindca poate, acesta fiind adevaratul motiv ca nu se ataseaza de o singura femeie ca orice mocofan insipid de rand.

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Hm, care e problema ta?

| neutrino a răspuns:

Pai depinde de la caz la caz. Daca nu se bazeaza pe cel mic, atunci alegerea lor este normala. Tot normala este si in caz contrar, in care cel mic are prea multa libertate, si nu-i place sa munceasca in acelasi loc.

| CatalinaMA a răspuns:

Vor sa mai copilareasca probabil, ii sperie gandul acela de casatorie si ca ar trebui sa isi intemeieze si sustine o familie