| Jeonghyeo a întrebat:

Ce parere aveti despre cuplurile care stau sub acelasi acoperis si totusi dorm in paturi diferite?

Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E o metoda inteligenta de a prelungi suspansul si misterul din primele zile.
E altfel cand stii ca vei fi primit in "sanctuar",ai emotii, te stradui sa dai mai mult decat se presupune, e o filozofie intreaga.
E foarte frumos sa dormi in bratele iubitului, dar si putin mister nu strica.
N-am sa-l uit niciodata pe Sean Connery care povestea cu cata emotie intra seara in camera sotiei lui, chiar si dupa 40 de ani de casatorie...happy

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sexul este mai incitant. Cand vine ea la el sau invers.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Chiar exista asa ceva? laughing) atunci de ce mai stau in aceeasi casa? Inteleg ideea de a avea spatiul unde sa iti desfasori activitatile personale, hobby-urile dar sa dormi in alt pat, separat de persoana iubita, mi se pare ciudat.

| Violleta2022 a răspuns:

Foarte bun. De ce nu, daca au suficiente camere si fiecare doreste sa se intinda cat vrea in pat.
Apoi, sexul este mai incitant, cand se intampla supriza ba la unul, ba la altul in pat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa-mi dau eu cu parerea despre ei. E ciudat in perceptia mediocrilor, dar pana la urma au niste avantaje de confort si chiar igiena, daca dorm separat.
Atat timp cat ziua stau impreuna, mai baga cate un sex la nevoie si isi fac viata mai frumoasa, chiar nu e o problema ca dorm separat.

| Emilian65 a răspuns:

Asta inseamna ca nu se iubesc cu adevarat.

| Hammurabi a răspuns:

Dormitul propriu-zis, ce legătură directă poate avea cu relația de cuplu?
Pentru că dormitul e ceva individual, nu e o activitate pe care să o faci împreună (mă refer chiar la dormit, nu la timpul petrecut în pat împreună pentru alte activități)

În al doilea rând, ținând cont că organismul uman poate avea o grămadă de reacții nedorite în timpul somnului (dă-mi voie să pomenesc doar sforăitul nu și pe celelalte laughing ) de ce ți-ai supune partenerul la așa ceva?

Chiar aș fi curios să aflu de la cei care susțin că un cuplu trebuie să doarmă obligatoriu unul lângă altul, care at fi motivația.

| Goete a răspuns:

Eu cred ca nu (mai) sunt cupluri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa-si doreasca spatiul lor intim, personal, chiar daca sunt impreuna.

Eu personal asa as alege daca m-as insura, sa am dormitorul meu separat, sa stau cat vreau si sa adorm cand vreau, fara sa fiu deranjat de partenera sau sa o deranjez eu pe ea.

Sunt un tip care ține la spatiul personal si nu-mi place sa-mi invadeze cineva intimitatea.
N-as suporta sa dorm cu altcineva in camera, da' barem in pat.

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu sunt cupluri, doar 2 străinii ce au hotărât să și-o tragă din când în când, să împartă facturile, o afacere nici de cum o relație

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Un cuplu ar trebui sa doarma impreuna, de aceea e un cuplu. Ca doar nu sunt doi straini. Probabil exista tensiuni intre cei doi sau neintelgeri si atunci au decis sa doarma separat.
Eu unul nu as putea dormi intr-un pat separat de partenera mea.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Cam nasol alea nu prea sunt cupluri

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Nu prea am o părere bună

| Violleta2022 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Cand nu ai nici o relatie cu fetele, este evident ca nu ai nici habar ce se intampla intr-un cuplu.

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aberezi este departe de subiect. Pana mea cum vrei sa iți faci o relație dacă nu comunici? Una întreb eu alta răspunzi tu. Ești departe cu realitatea revno la realitate te rog

| Violleta2022 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Comunici cand inveti sa vorbesti frumos, de aceea te resping toate fetele, ca esti incapabil sa votbesti frumos.

| wedonttalkaboutBruno a răspuns:

Stiu pe cineva asa...sunt casatoriti din 2013...personal nici eu nu ii inteleg laughing

| sandutaxi a răspuns:

Nu stiu eu si nevasta mea doarmem pe saltele

| TobbyUwU a răspuns:

Pi, poate ca vrea spatiul lui personal laughing) de exemplu, se pune sa doarma si el si dupa aia vezi ca sforaie iubita-sa sauuuu, se pune sa doarma si el, si se pune iubita sa pe el laughing)), S a dus somnul?