| SERIALS a întrebat:

Ce parere aveti despre diferenta de varsta de 20 ani intre iubiti? Specific ca nu este vorba de bani, dar de atractie fizica si sentimente.

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti avea fantezii sexuale cu parteneri mai in varsta, dar mai departe intotdeauna este vorba si de bani.
Da, stiu, mai sunt si exceptii, dar absolut intamplator partenerul mai batran este si mai bogat.

| SG1995 a răspuns (pentru regis):

Vorbind la general, un tip de 40 de ani pe langă mai are ceva: Experiență, uneori carismă, și la naiba cu stil de viată cât de cât echilibrat încă poate fi considerat "hot", deci nu e vorba tot timpul despre bani, tipele aleg din instinct tipi mai maturi, asta pentru că în general ele se maturizează mai repede emoțional.

| regis a răspuns (pentru SG1995):

Da, am auzit si scuza asta... Columbeanu, de exemplu, era un tip experimentat si carismatic la Izvorani, dar as fi curios cate din fetele care din instinct au luat micul dejun pe acolo au revenit sa faca ochiuri in bucataria apartamentului cu doua camere. Si asta in condițiile in care omul chiar e simpatic, educat si cizelat, nu e deloc vreun cadavru ambulant, o fosila intens tatuata sau vreun casalot esuat la țărm.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aha, atractie fizica. Sigur

| aditimus a răspuns:

Cam greu sa cred asa ceva, majoritatea fac asta pentru bani.
Nu zic nu dar totusi 20 de ani este prea mare diferenta, cand el iese la pensie ea abia e in floarea varstei.

| LPCTSTR a răspuns:

Una gandesti la N ani si alta la N+20 ani.
Ma rog, chestia este inversa: persoana in varsa cauta persoane tinere, invers mai rar, cel putin cu diferenta de varsta de 20 de ani.

| SG1995 a răspuns:

Auch cineva are reversul complexului Oedip. Dude, omul poate fi taică-tău nu e ok. Uite eu ca bărbat sunt atras de femeile puțin mai în vârstă ca mine, dar dacă e vorba de o diferență mai de 10 ani, e clar că nu merge, diferența mare vârstă, înseamnă diferență mare de mentalitate, so is not working.

| Werrich a răspuns:

E bine: Irina Tănase (25) + Liviu (57).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă există sentimente sincere între ei, respect reciproc, atunci nu văd de ce ar fi un impediment diferența de vârstă.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Intre mine si sotul meu sunt 17 ani diferenta, suntem impreuna de 7 ani, amandoi avem job, nu stam niciunul pe banii celuilalt, ii avem la comun, ne intelegem foarte bine deci in concluzie nu am nicio problema cu diferenta de varsta.Am mai specificat intr-o intrebare ca accept pana la maxim 20 de ani diferenta de varsta, mai mult nu.Prima data cand ne-am intalnit normal ca m-a atras aspectul fizic ceea ce mai tarziu sunt constienta ca se va cunoaste diferenta de varsta dintre noi dar nu ma intereseaza pentru ca noi 2 punem mai mult valoare pe sentimente, acelea raman dupa atractia fizica.Multa sanatate!

| Pantagruel a răspuns:

E posibil pana la un moment dat. Daca apoi se cauta solutii pentru nevoile sexuale ale partenerului mai tanar, de ce nu.

| Eliza1230 a răspuns:

Vârsta nu ar trebui să reprezinte niciodată un criteriu, în a-ți alege persoana de care să te îndrăgostești! Știu cazuri apropiate in care ea avea 21 iar el 40, au făcut 2 copii si sunt incontinuare impreuna. Alege sa cunosti cat se poate de bine persoana de langa tine, iar daca dupa asta consideri ca esti incontinuare atrasa de ea, ar trebui să fii cu ea. Ai doar o viață, nu lăsa pe nimeni să te influențeze atunci când iei o decizie, mai ales de suflet.

| SG1995 a răspuns (pentru Eliza1230):

Ba ar trebuie să reprezinte un criteriu, o diferență de vârstă uriașă, înseamnă stadii de viață diferite, probleme diferite, și stil de viață și mentalitate extrem de diferite. Cazul pe care tu îl dai este excepția de la regulă, în general când ai o relație cu cineva care ar putea fi de vârsta părințiilor tăi, înseamnă că nu e ok.