| anonimaa a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele cu ochii albastrii? intrebare pentru baieti dar pot raspunde si fetele
uitati eu sunt satena dar as vrea sa ma vopsesc bruneta.mentionez ca am tenul deschis la culoare si putini pistrui si ochi albastriilaughing. oare mi-ar sta bine? nu-mi sugerati sa ma vopsesc blonda ca nu vreau desi stiu ca mi-ar sta mai bine
sau baieti. voua va plac fetele vopsite? sau machiate? cum ati prefera sa aiba o fata unghiile? (intreb fiindca as vrea sa fiu pe placul unui baiat si nu-l pot intreba cum ma prefera fiindca ar fi jalnic deci as vrea niste opinii din partea voastra)

Răspuns Câştigător
| crazygamer a răspuns:

Mie-mi plac fetele cu parul saten spre blond sau satene normal... poate un pic mai inchis. Cu ochii caprui sau albastrii. Alege una din variantele astea doua...acum depinde de persoana, gandeste-te la ce culoare te-ar avantaja mai mult.

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Personal nu agreez aproape deloc (cel puţin dacă mă uit la ele ca la o posibilă parteneră cu care să am o relaţie - dacă mă uit pentru orice altceva nu-mi pasă) femeile care au prea multe modificări.
Cu cât mă atrage o femeie mai mult fiind naturală, cu atât mai aproape sunt să încerc o relaţie cu ea. Cu cât e mai vopsită, mai machiată, mai... orice care modifică realitatea, cu atât mă îndepărtez pentru că risc să fiu atras de o imagine falsă de o mască şi nu de ea cu adevărat.
Şi-n plus, cu cât pune mai multe "kile" de machiaj pe ea, cu atât se pare că-i mai complexată şi nemulţumită de ea şi încearcă să se mascheze pe ea deşi poate sunt şanse să-mi placă mai mult ea naturală decât o mască ieftină. (ieftină cu sensul de lipsită de valoare reală - căci în bani costă enorm)
Investiţi, stimabile domnişoare, în intelectul vostru, în ceea ce aveţi în cap şi mult mai puţin în aspectul fizic (nu spun să fiţi neîngrijite) şi atunci aveţi mai multe şanse să găsiţi bărbaţi mai serioşi.
Cu cât vă obiectificaţi mai mult şi vă ocupaţi prea mult de aspectul fizic, cu atât veţi da doar peste bărbaţi care vă vor obiectifica la rândul lor şi vă vor vrea doar pentru "o tură".
Salut!

| lazarstefan a răspuns (pentru kongeriket):

Sfatul meu este caci nu ar trebui sati vopsesti parul mai bine iti faci suvite decait sati vopsesti parul o fata tinara nu ar terbui sasi vopeasca parul daci isi face numai rau caci dupa vopsirea parului trecind 2-3 ani iti va cadea parul... si la un baiat ii place ca o fata sa aiba parul ei naturat :d:d:d love struck

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Fete cu ochi albaştri au ochi albaştri... ce părere să ai despre ochii cuiva, sunt frumoşi întradevăr sau cel puţin mie îmi plac. Dacă crezi că ţi s-ar potrivi brunetă atunci fă acest pas. Poţi întreba şi la coafor ce culoare s-ar potrivi. Unghiile nu contează aşa mult atâta timp cât sunt îngrijite. Nu cred că pun băieţii accent băieţi pe cât de vopsite sau nu sunt fetele. Contează să arate ok! Machiat cât mai natural, discret cum ar veni, nu strident.

| BRG a răspuns:

Sărut mîna mie-mi plac fetele care se vopsesc, se machiază din ceea ce scrii mi-am dat seama că eşti o fată frumoasă, fetele cu ochi albaştrii sînt superbe, la fete î-mi plac unghiile să fie cu aceeaşi nuanţă de ojă şi la mîini şi la picioare, de obicei oja la picioare fac degetele să arate super, culoarea mea preferată de ojă la picioarele unei fete este roz, arată super fain, şi fata să stea pe tocuri înalte.

| andreii2 a răspuns:

Imi plac foarte mult ochii albastri :X
Nu imi plac fetele machiate foarte tare... vreau sa poata iesi pe stada si fara machiaj si sa nu ma speriihee hee

| NoNameW a răspuns (pentru andreii2):

Adica cu mai putina "tencuiala"winking

| Mihai300_6475 a răspuns:

Pentru mine cel mai mult conteaza parul, nu stiu de ce dar nu ma atrag ochii, ci doar parul, parerea mea e sa il lasi cum il ai...frumusetea naturala nu o poti intrece cu nimic...cand o sa albesti ai dezlegare de la mine sa te vopsestilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca mai bine decat sa te vopsesti sa iti faci niste suvite blonde, pentru ca, cu ochii tai superbi albastrii se potrivesc, si unghiile, fa-ti-le cu niste floricele iesite din relief, machiajul : putin albastru, creion de ochi, dar nu strident, rujul rosu. fundita plzzzzzzzzz?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte frumoase si mie imi plac enorm fetele cu ochii albastri si in mod paradoxal si eu am ochii tot albastri movaliutongue!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac forte mult persoanele cu ochi albastri orice culoare ar avea la par zic sa nu te faci bruneta doar alege o solutie care sa-ti scoata mai mult culoarea parului in evidenta sa-ti dea si mai mult volum poateeeee ok dar stiu un lucru despre baieti despre persoane in general daca esti tanara nu iti sta bine vopsita lasa culoarea parului naturala si este tare sa te machiezi forte tare si mult eeeee dar totusi sa te recunosti nu te uiti si la tv la actrite ce tare se machiaza da unghiile nu-s prea importante fa-le cum vrei tu sua nu le mai fa deloc gaseste o cale sa te bronzezi daca ai pistrui pentru ca la fetele cu pistrui dupa parerea mea nu le sta bine prea albe la fata si ador fetele cu ochii albastri acum depinde si de nuanta da e cea mai frumoasa culoare de ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te faci blonda! nici macar suvite! toata lumea e asa, ai fi o copie printre multe altele. cea mai buna idee e sa te faci bruneta, sau castanie, sau saten inchis, astfel vei avea acel prim impact senzational:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai are slabiciune o am pentru fetele brunete cu ochi negre desi nu imi cade niciuna in plasa la naiba! Apoi imi plac fetele satene inchis cu ochi caprui iar apoi blondele cu ochi albastri insa doar cateva.

| NoNameW a răspuns:

Pai depinde ce fata ai... de obicei ochii albastri cu par blond merge cel mai bine(nu lua in seama tot ce zic cocalarii prostii retazii boratii etc, ca blondele is proaste.nu-i adevarat. daca esti satena si vrei sa te faci blonda asta nu inseamna ca o sa fii mai proasta)winking crede-ma. si la machiaj ti-am mai spus depinde cum arati la fata

Unghii- depinde de placul baiatuluiwinking unii baieti le plac unghiile vopsite unora nu(cred)
Dar crede-ma ar fi foarte frumos daca l-ai intreba. nu mai fii timida.( dar daca nu poti incearca sa vorbesti cu prietenele tale cele mai bune.va sfatuiti)

| signaTure a răspuns:

Felicitari kongeriket! Mi-ai luat cuvintele din gura, nu cred ca as fi putut s-o spun mai bine. In orice caz, dragelor fete, consider ceea ce sugereaza ochii, ce iti exprima conteaza, nu culoare, si cel mai important, conteaza sa vezi cu ei ca doar de aceea sunt ochi, toate aceste prostii cu culoarea, nu stiu ce, sunt doar niste complexe si ar trebui sa incercati sa scapati de ele! Parerea mea este ca ar trebui sa ramai asa cum esti, naturala, nevopsita, asa cum te-a lasat mama natura happy, acum, daca vrei sa fii o masca, precum majoritatea femeilor din viata asta. faci ce vrei, e viata ta!
P.S. : Sa zici mersi ca vezi cu ochii tai! albastrii.

| maria_3263 a răspuns:

Buna Miruna, sfatul meu este sa nu te vopsesti ca iti deteriorezi parul, dar daca intr-adevar vrei o schimbare te sfatuiesc sa alegi brunetul care o sa creeze un contrast foarte placut cu ochii tai albastri si tenul deschis(iti spun din proprie experienta, eu am tenul deschis, ochii albastri si vopsita bruneta). Cat despre machiez, este bun daca este folosit cu masura, cat mai natural.
Mult succes!