| Zuzuuz a întrebat:

Sunt Blonda Cu ochii albastrii-verzui si as vrea s ma vopsesc bruneta. am tenul destul de deschis. credeti ca mi-ar sta bine? Mai pot revenii la blonda dupa aceea?

5 răspunsuri:
| zizi000 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te vopseti blond ca asta
http://www.gds.ro/......arul+blond
daca si nuanta parului tau e un blond va fi perfect pentru ca nu va fi nevoie sa te vopseti imediat ce ti se vede culoarea naturala. Ideea e ca daca te vopsesti bruneta si u esti blonda se va vedea urat cand se va lua vopseaua si sunt sigura ca nu esti dispusa sa iti ataci parul la primul fir de par natural vazut:)

| Ella_1266 a răspuns:

Buna.
Cel mai bine este sa te vopsesti treptat, sa faci mai multe sedinte. Astfel nu iti distrugi asa de tare parul si poti vedea pe parcurs daca iti sta bine sau nu. Daca te vopsesti direct bruneta si nu iti place cum iti sta iti vei distruge foarte tare parul pentru a reveni la culoarea initiala, deoarece trebuie decolorat.
Iar parerea mea, tu, ochi deschisi, ten deschis parul asa negru...va fi un contrast prea mare si vei parea prea alba.
Pa, pa.

| BurpleNurples a răspuns:

Brunetul accentueaza imperfectiunile fetei, asa ca mai bine nu te-ai face daca ai cosuri sau ceva in genul, dar daca vrei totusi sa te vopsesti as spune sa alegi o vopesea wash-out, pentru ca nu iti dauneaza parului si se duce usor, pe cand o vopsea permanenta se duce greu, mai ales daca vrei sa te faci blonda

| byby_9768 a răspuns:

Parerea mea este ca daca ai fi mai creola la fata ti-ar sta bine dar daca uh ai zis ca ai tenul deschis si ai ochii albastrui nu iti sta bine si app mai poti reveni blonda inapoi dar exista o singura solutie aceea fiind sa te vopsesti din nou
succes
sper ca te-am ajutat

| catalin_3343 a răspuns:

Buna sunt catalin si vreai sa-ti spun ca nu-ti tear stabine bruneta daca ai tebi mai deschis daca iti faci solar sate mai bronzezi atnci da te bup