| AdinaCrissa a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care gandesc ca varsta ideala pentru inceperea vietii sexuale este dupa 18 ani?
Parerile va sunt impartitehappy
P. S. Si eu ma numar printre persoanele care gandesc asa.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sunt foarte inteligente spunand asa ceva pentru ca sanse la sex omul are pe tot parcursul vietii si eu la fel zic de la 18 in sus.

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce parere pot sa am? Ca sunt oameni maturi, echilibrati si rationali.

Viata sexuala ti-o incepi, cand te simti pregatita (si fizic, si psihic) si cand ai intalnit persoana potrivita. Si da, preferabil dupa 18 ani.

P.S. Vezi sa nu te razgandesti intre timp!winking

| ascovit a răspuns:

CE sa spun, din punct de vedere medical eu cred ca gandesti destul de binehee hee. Nu sunt de cintrar acord cu aceasta idee, este chiar una apreciabila, insa parerea mea despre inceperea vietii sexuale ramane unsa si una( e chiar mai veche decat gandirea buncii, dar o sa mi-o tin pana la capat), viaga sexuala incepandu-se atunci cand esti pregatit pentru. a fi parinte, deoarece orican poate exista o sarcina nedorita, iar in orice decizie ai urma-o, te-ai nenorocit.

Oricum, e destul de buna parerea ta. O zi buna!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Sunt si care se mai impiedica in ganduri...

| Dde26nii a răspuns:

Iti dau dreptate:*
Asa e cel mai bine...da in fine
fiecare face ce vrea.

| TeoDoraAa a răspuns:

Eu zic ca au tot dreptul sa gandeasca asa si bine fac.
E decizia lor, e viata lor.
Intr-un fel e mai sanatos asa. Unii si-o incep mai repede sa nu se faca de ras. Dar o faci cand simti tu si cand ti-ai gasit pe cineva pe care chiar il iubesti!

| Laura1102 a răspuns:

Trebue sa o faci atunci cand te simti pregatita
si cu persoana potrivita
nu poti sa o faci nici la 14 ani ca nah.adica asta depinde de persoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt total de acord cu tine nu e deloc bine sa incepi viata sexuala d la 14 ani cum fac unele.dar bine fiecare cu conceptia sa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu ei. În primul rând, dacă au avut răbdarea asta înseamnă că sunt și informați, raționali, echilibrați și maturi. Vor fi sănătoși din punctul ăsta de vedere și nu vor avea traume psihice (cam așa pățesc aproape toate fetele ce și-o încep prematur) Aceste persoane cred că vor ști sigur să ia și alte decizii în viață care să le fie favorabile.

| thunderdx a răspuns:

Depinde intr-adevar si de mentalitate, si de anturaj.In fond, faci ce vrei, cand crezi ca e mai bine de cuviinta.SI eu,spre exemplu,ca si tine, nu mi-am inceput viata sexuala, si acusi fac 22 de ani

| PeterIuli a răspuns:

Intru`n fel ai dreptate.dar un baiat daca i se ofera sansa de a face sex nu cred ca ar ratao...totusi minim 16 ani sa aiba, totusi sa jucede ce face...tongue

| efimita a răspuns:

Hmm este buna gandirea tatongue