| And7280394847 a întrebat:

Ce parere aveti despre pierderea virginitatii intr-un one night stand?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Daca ti-a placut n-are nimic.

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce loc e ala? Un fel de discoteca sau capsula criogenica spatiala care te tine in viata cativa ani in stare de coma?

| mgtow a răspuns:

Evident iti distrugi notorietatea in cel mai penibil mod

| Flav a răspuns:

Cand vad raspunsurile de aici, intru iar in depresie. Nici nu stiu e ce am revenit pe TPU, parca imi place sa fiu sadic.

De cate ori citesc ce-i pe aici, ma rog la Doamne-Doamne sa nu am fata. Nu de alta, dar, cred c-o leg de calorifer, ii bag GPS, raze infrarosu, ii cumpar pantaloni de lână, ii iau batic ca la arabi.

Auzi, in 2018, ce fel vorbesc stereotipurile adolescentine, care le-a crescut două fire de păr sub rochiță și deja vorbesc de one night stand, ha, ha, ce cool suntem!

Dragi părinți, ce ați crescut, cum ați crescut, vreau sa mă fac antreprenor, să dezvolt o scoala despre părinți ''Așa, nu!''

In privinta ta, potol, potmol, sau cum te-oi chema, am o singura vorba pentru tine: daca tu nu dai doi lei pe virginitatea ta, NOI, CA BARBATI, nici macar atat! Ca nu-i avem...

| Bondarel99 a răspuns:

Mai, tu poti face ce vrei, e alegerea ta, in alte tari fetele umbla cu baietii prin wc-uri chiar si la scoala fara nicio jena.
Chestia e ca iti strici reputatia, toata lumea va afla ca stii cum e mentalitatea "daca faci sex esti c***a" si nu o sa iti placa sa fii vorbita pe la spate si sa se rada de tine pentru ca baietii sunt laudarosi, nu isi pot tine gura. In plus ideal e sa ai un partener stabil, vorbim de prima experienta care are si un impact psihologic semnificativ, iar daca faci asa cu primul gasit te supui si unor riscuri mai ales daca nu va protejati cum trebuie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i cea mai mare prostie posibila!
Sa realziezi ca dupa noaptea aia, te-ai daruit unui curvar sau unei prostituate, pentru cae nu ai nimic sentimental si in plus, te poti alege cu o boala cu transmitere sexuala.
Trebuei sa fii ori prost ori prea beat, ca sa-ti faci un asemenea rau, cu proapria-ti mana.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pretul pierderii virginitatii a fost compensat de placerea si satisfactia obtinuta si rasplatit de faptul ca ai intretinut actul sexual de dezvirginare cu persoana dorita, visat si iubita in acel caz ar trebui sa fii multumita din toate privintele, sentimentale, sufletesti dar si psihico-mintale. Odata si-odata tot se intampla, nu-i asa? Macar acum a fost cu cine ai dorit. big grin Sanatate!

| Plato a răspuns:

Pff, stai sa-mi gasesc cuvintele. E cu totul si cu totul mizerabil, gretos, oribil, jalnic, penibil, lamentabil, abject, sordid, grosolan, detestabil, repugnant, josnic, dobitocesc, nedemn, respingator, execrabil, deplorabil, consternant, ignobil, scelerat, hidos, imoral.
Cred ca m-ai inteles. Dupa parerea mea, nici macar nu te mai poti numi femeie, daca faci asa ceva. Violul e altceva, dar sa te destrabalezi cu buna stiinta, te decade din demnitatea de femeie. Nu mai esti curba, esti viraj deja.

| And7280394847 explică (pentru Plato):

Viata e prea scurta pentru o astfel de gandire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"Nu mai esti curba, esti viraj deja."
rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru And7280394847):

Viața e prea scurta sa îți pese de părerea celorlalti.
Si n-am nicio parere.Conteaza doar sa te fi simțit tu bine happy

| Plato a răspuns (pentru And7280394847):

Aha, deci sa inteleg ca ai facut-o, iar acum nu esti sigura ce sa crezi. Ai ales raspunsul care ti-a placut, dar adevarul e cel pe care ti l-am spus eu, chiar daca nu suna atat de bine.
Din pacate, exista barbati incompetenti care vor accepta individe ca tine, cu asta ai noroc, dar nu vei mai putea avea o relatie veridica, decat daca e cu respectivul.
Adevarul mai si doare, asta este, degeaba inchizi ochii si te amagesti.

| SG1995 a răspuns (pentru And7280394847):

Tipul e paralel cu realitatea din păcate.
E un exemplu de așa nu, cu multe fustrări amoroase.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Ce zici tu acolo copilaș? Nu poate avea o relație decât cu tipul care i-a tras-o? Chiar dacă nu se potrivesc?

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Daca nu se potrivesc, de ce s-au?

| And7280394847 explică (pentru Plato):

N-am facut-o dar am de gand.

| And7280394847 explică (pentru anonim_4396):

Imi place de tine

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Atracția fizică nu include potrivirea de caracter geniule.

| Frank51 a răspuns (pentru Plato):

Domnule Plato, de ce esti asa rau? laughing Daca iti spun ca exista tipe care o fac cu 2-3 de-odata ma crezi? De ce crezi ca toti oamenii ar trebui sa fie sfinti? Daca o femeie vrea sa faca sex cu tine o refuzi pentru ca ai un principiu si nu faci sex decat cea cu care te vei casatorii chiar daca tu ai rupe patul cu ea? Inca nu ai vazut un double penetration in realitate, e chiar fain laughing

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Atractia fizica nu presupune sex, de asemenea.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Nu, dar poate duce la sex, dar sexul nu vine la cutie cu o relație.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

Pentru depravati, nu.

| Plato a răspuns (pentru Frank51):

Da, te cred, dar exista si copii ce se drogheaza si oameni ce se sinucid, iar asta nu inseamna sa o facem si noi. Nu cred ca ar trebui sa fie sfinti, dar nici destrabalati depravati, eu incerc sa-i incurajez sa mearga pe calea cea mai buna. Da, as refuza femeia aceea, principiile sunt importante pentru mine, nu ma injosesc in asemenea hal.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Cu o astfel de gândire o să stai singur mult și bine

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

"Mai bine o zi vultur, decat 100 de ani cioara."

| Frank51 a răspuns (pentru Plato):

Termeni de comparatie aiurea si inutile, dar iti respect opinia. Pana la urma nu toti putem forma relatii de prietenie cu beneficii.

| Plato a răspuns (pentru Frank51):

Nu e nimic aiurea, daca una ia 3 odata, nu inseamna ca trebuie si ea sau altele sa faca la fel. O femeie demna se dedica unui singur barbat, pentru mine asta e o certitudine. Se dedica cu totul, toata viata. Nu azi unul, maine altul. O femeie ce accepta o prietenie cu beneficii, cum am spus, isi pierde demnitatea de femeie, e o panarama mizerabila.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

De câte ori aud chestia asta ca tu consideri ca o femeie adevărată are în viata ei doar un bărbat, nu ma pot abține sa nu comentez. Suna într un fel foarte misogin dacă ma întrebi pe mine. Eu mai sunt de acord cu unele principii ale tale sunt ele mai religioase mai închise dar totuși sunt de bun augur. Dar la faza asta nu te înțeleg parca ești un arab din ala îndoctrinat. Înțelege ca nu poți sa ști când intri într o relație ca va fi forever, și o femeie la fel ca un bărbat are nevoie de experienta, pana se mărita nu trăiește în pustietate. Și crede-mă ca nu conteaza virginitatea ei sau numărul iubiților ci ce are în cap și cum se comporta și cum evoluează. In plus fetele astea fără experienta sunt mai vulnerabile, dar m-am repetat degeaba. Te poți dedica unui bărbat dacă îl iubești, dacă e proasta e proasta și virgiba

| Elysee00 a răspuns (pentru Plato):

Observ ca "dumitale" ai o problemă cu sexul. Ce mai cauți la această categorie? Am înțeles toți, nu faci sex pentru că sexul este un păcat, iar toți oamenii care îl practică( nu puțini, stai liniștit) sunt niște păcătoși penibili.

| Plato a răspuns (pentru Elysee00):

Nu am absolut nicio problema cu sexul, ci cu destrabalarea. Ce zic eu nu e pe baza religioasa, ci pe baza MORALA. Cu logodnicul/sotul, poti sa faci pana nu mai stii de tine, e totul in regula. Sau nu neaparat sa ai un contract cum ca e logodnicul tau, dar daca stii ca urmeaza sa fie, ca urmeaza sa stati toata viata impreuna. Ea a spus clar: One Night Stand. Adica o foloseste si o lasa. Niciun fel de relatie, nici macar un contract social, doar pura depravare si destrabalare.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Nu e deloc misogin, cred acelasi lucru si despre barbati, ar trebui sa se dedice in totalitate unei singure femei, desigur. Sa zicem ca nu poti sa stii ca va fi forever, dar macar sa intentionezi. Adica ne propunem serios sa ramanem tot restul vietii impreuna, poate ne logodim/casatorim, e ok sa faci ce vrei dpdv sexual. Dar, cand esti constienta ca nu va fi asa, dupa cum a spus si cea care a pus intrebarea, e vorba de un One Night Stand, aica o foloseste si o lasa, scurt pe doi, nu mai e vorba de a ramane impreuna toata viata, ca nu sunt impreuna nici macar un minut.
E ultima forma de depravare, e oribil. Crezi ca ma insel? Ok, foarte bine, nicio problema, e democratie. Dar oare, daca ai medita putin asupra faptului, nu ti-ai schimba parerea? Nu trebuie sa-mi recunosti mie, spuneti-o doar tie, in sinea ta.

| Frank51 a răspuns (pentru Emma30555):

I like your points. Imi place ca plato are incredere nelimitata intr-o persoana pe care nu ai sanse sa o cunosti nici in 10 vieti, daramite in 20 de ani de casnicie. Poti sa ai incredere 30 de ani in partenera ta aparent perfecta, cand de fapt si-o trage cu altul si la sfarsit nu mai este la fel de demna cum spune plato.

| Emma30555 a răspuns (pentru Frank51):

Plato e idealist si are o morala cam rigida.Ar fi frumos sa intalnim toti acel suflet pereche doar ca nu stiu cat este posibil, unii poate am ratat sansa, altii poate sunt prea timizi, etc. Altii poate doar cred ca l au gasit si apoi descopera ca s au inselat