| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre pilula de a doua zi? straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte periculoasa, iar cine o foloseste ca metoda de contraceptie in locul anticonceptionalelor, prezervativului etc. e inconstient!
E o bomba hormonala, si trebuie utilizata doar in cazuri de urgenta, cand o sarcina ar fi o responsabilitate prea mare, la fel ca avortul.

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @criiis! Este o măsură extremă, care nu este recomandată a fi utilizată de obicei. Produce grave derereglări ale organismului. Mai bine este să apelezi la metode de contracepţie pe termen lung, care nu sunt periculoase.

| IrimieRaluca a răspuns:

E foarte periculoasa si poate sa produca dereglari pe termen lung.

| kmarianak a răspuns:

Pilula de a doua zi este periculoasa, are un continut ridicat de hormoni, asta o spun inclusiv doctorii specialisti, de aceea este recomandata folosirea ei doar in cazuri extreme. Pastila aceasta se numeste de urgenta, tocmai pentru ca ea trebuie folosita in situatiile de acest gen, atat in cazul cand contactul sexual a fost neprotejat, s-a rupt prezervativul sau ati omis sa administrati mai mult de doua pilule, consecutiv, din blisterul clasic. Mai multe informatii care sa va lamureasca gasiti pe http://www.universdecopil.ro/......genta.html

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Pe prospect nu zice ca e atat de periculoasa...