| irina20 a întrebat:

Ce parere aveti despre romantism? V-ar placea un\o iubit\a asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind in zodia racului, eu sunt o romantica convinsa. Mi-ar fi placut sa ca jumatatea mea sa fie la fel, dar soarta mi-a harazit o persoana de la polul opus. L-am ales acum 17 ani, pentru calitatile lui si pentru sufletul lui si mergem impreuna inainte. In viata nu obtinem intotdeauna ceea ce ne dorim. Uneori trebuie sa mai facem si compromisuri si sa renuntam la placerile noastre, pentru a fi totul bine. Iti doresc tot binele din lume si sa ai parte cat mai mult romantism (intrucat viata e din ce in ce mai grea, romantismul o mai indulceste)!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Romantismul este de cele mai multe ori fals şi în plus.
Prefer sinceritatea, respectul şi încrederea.
Romantismul mi se pare un "briz-briz" sau, dacă vreţi, o fiţă.
Nu, nu mi-ar plăcea o prietenă romantică. Mă simt mult mai bine cu ce am pentru că şi ea, ca şi mine, spune lucrurile verde-n faţă şi mi se pare mult mai corect aşa.

| Bacemi a răspuns:

Sigur. Si eu sunt o fire romantica. Aici depinde ce intelegi prin romantism. Unii exagereaza.

| stresu a răspuns:

Din fericire nu am nimerit pe cineva romantic, nu ca as avea ceva impotriva, dar el s-ar fi lasat rapid si de relatie si de femei. Eu sunt mai antisociala si cu un caracter mai dubios, iar de mult spun lucrurile mult prea brutal.
Am nevoie de afectiune (si inca multa), dar nu exprimata prin mers de manuta, flori roz, mesaje din ora in ora sau planuri de nunta cu porumbei. Din nou, nu am nimic impotriva, dar viata mi-a cam taiat rabdarea, iar pe un om de genul acesta oricum nu l-ar interesa cineva ca mine.
Asa ca nu pierde nimeni nimic.

| dulcik a răspuns:

Iubitul meu este un romantic.De fiecare data ma surprinde cu ceva nou. Ii place sa imi cumpere flori si primesc de la el de 2-3 ori pe saptamana cate un trandafir, sa pregateasca o cina romantica, o baie cu petale de trandafir si un pahar de sampanie rece, sa puna petale de trandafir pe pat etc. E un barbat cum rar mai gasesti pe acest pamant.

| geo_2577 a răspuns:

Ma nu are nimic daca ai un/o prietena/n numa sa tii la el/ea si sa il iubesti/o iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.Sint intr-o continua miscare sa-mi mai pot permite timp pentru "ultimull romantic".