| lovely99 a întrebat:

Ce pot sa fac daca fostul meu iubit vrea sa ma fac geloasa mereu, (le ia in brate si le saruta in fata mea, pentru ca prietena mea a zis ca sunt ff geloasa) ...si mereu cand vrea sa ma fac geloasa se da la persoanele pe care eu nu le suport?

Răspuns Câştigător
| sweetcassie a răspuns:

Pai esti geloasa? nu trebuie sa fi geloasa happy Daca face asa inseamna ca inca mai simte ceva pentru tine, dar tu trebuie sa ii dai de inteles ca nu iti pasa ce face el.

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Poi cel mai bine ar fi sa te prefaci ca nu te mai deranjeaza, sa te prefaci indiferenta si cu siguranta va inceta. Cel mai probabil inca tine la tine si de asta o face, sa stii opusul iubirii nu e ura, ci indiferenta...

| anonima1995 a răspuns:

Din moment ce face aceste gesturi inseamna ca nu te respecta. Iar tu gresesti prin faptul ca ii permiti aceste lucruri. Cand mai face asa ceva ameninta-l ca il parasesti, iar daca iti coenteaza ceva spune-i ca sunt destui baieti care si-ar dori sa fie cu tine si daca el nu se schimba le vei da sansa altora.

| Ozdogan a răspuns:

Foarte urat...Nu trebuie sa fii geloasa. Daca esti geloasa si el observa asta, va crede ca inca tii la el si va continua asa, te va tortura in acest mod!
Ingnora-l pur si simplu!

| 97gaby a răspuns:

Tiash sugera sa-i spui in fata ca tu tii la el si il respecti si ca din moment ce tu il respecti si il iubesti nu ai nici un motiv sa primesti inapoi contrariul,spune-i ca pe tine te deranjeaza cand face ce face si ca ai vrea sa inceteze,pentru ca da,asa esti u,o fire geloasa,si ce? daca vrea sati demonstreze ca te iubeste poate sa o faca si in alte feluri, imi pare rau sa-ti spun dar daca dupa ce iai spus toate astea si el inca continua sa faca lucrurile astea, sau incepe sa se enerveze, cred ca ar trebui sa te desparti de el, evident este alegerea ta, dar te sfatuiesc sa nu te lasi umilita in public din cauza nimanui indiferent cat tii la el.shi pana la urma ce iubit incearca sahi faca iubita geloasa sarutand alte fete? si in fata iubitei lui pe care se presupune ca o respecta si o iubeste.

| lovely99 explică (pentru 97gaby):

De fapt noi doi nu mai suntem impreuna dar el le-a spus fetelor la care se da ca face acest lucru doar pentru a ma face geloasa si de fapt fetele mi-au spus ca nu le saruta cu adevarat ci doar se preface si se da la ele doar atunci cand ma aflu si eu prin preajma...dar oricum iti multumesc de sfat!

| Nieuwenhuis77 a răspuns:

Daca e fostul tau iubit, deci FOSTUL, nu ACTUALUL, e dreptul lui sa faca ce vrea. Nu mai sunteti impreuna, asta e, el isi vede de viata inainte. Si tu ar trebui sa faci la fel.

| lovely99 explică (pentru Nieuwenhuis77):

Da intr-adevar este fostul meu iubit dar de ce se da la fetele astea doar atunci cand sunt eu prin preajma (unele imi sunt prietene si mi-au zis ca daca nu sunt eu pe acolo nici macar nu le mai baga in seama)?