| angelica02 a întrebat:

Ce poti face cand esti indragostita de un barbat si te gandesti numai la el, de ce nu poti face si altceva de ce nu ii pot spune?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai toate motivele sa nu ii spui si le stii pe toate.Le stiu si eu.
Te-ai lasat dusa de pasiunea ta,fara sa lupti cu tine sa-ti revii si acum ai ajuns aici.
Inteleg ca scrii doar ca sa spui cuiva ceea ce nu-i poti spune lui.
Si nu e bine.
Gandeste-te la tine si fii mai realista.
Ceea ce ti se intampla azi e nimic,in fata la ceea ce s-ar putea sa traiesti maine.
Nu-ti distruge singura viata si pe a lui,mai ales ca nu e vinovat cu nimic.
Pleaca sa-l uiti,impune-ti sa ti-l scoti din minte,cauta solutii care nu au nici o legatura cu el,in care el nu e inclus deloc.
Ca sa-ti gasesti linistea.
Cu inima ta trebuie sa lupti,ascultandu-ti creierul.
E o lupta inegala, ratiune contra sentimente, dar daca asculti ratiunea, ai toate sansele ca sentimentele de azi sa reinvie alaturi de o persoana cu adevarat potrivita!
Nu te mai chinui singura si nu mai visa cu ochii deschisi, in cazul tau solutia e sa faci exact inversul la ceea ce simti.
Si sa gandesti.

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

E foarte simplu draga mea.

Ori îi spui direct ori îl uiţi de tot.

Viaţa-i prea scurtă să tot aşteptăm un miracol.

| Radu284 a răspuns:

Du-te si spovedeste-te la preotul tau happy

| darriya a răspuns:

Ti-e frica sa nu fi respinsa! de ce nu-i zambesti cand il vezi? daca vezi ca iti "raspunde" zambetului.e clar te placewinking

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Esti indragostita,asta este clar happy
Cel mai bine este sa ii spui,poate simte si el acelasi lucru, dar este mai timid ca sa faca el primul pas happy
Mergi sa ii spui, nu ai nimic de pierdut, crede-ma pe cat de greu pare, pe atat de simplu este happy
Spune-i direct!

Bafta kiss