| anonim_4396 a întrebat:

Ce riscuri presupune sexul anal, pe langa plcere? tongue

3 răspunsuri:
| InnaiiSa a răspuns:

Sexul anal reprezinta o alta experienta a celor doi parteneri. Regiunea anala contine un numar foarte mare de terminatii nervoase care ofera un alt tip de placere, una mai intensa. Pentru barbati, aceasta metoda reprezinta o placere, o curiozitate, in timp ce pentru femei presupune mai degraba o provocare.

Sexul anal poate fi un generator de orgasme puternice si de senzatii nebanuite. Insa, pentru a te bucura de aceasta placere conteaza foarte mult sa stii ca poti avea incredere in partener, sa te relaxezi si sa te lasi pe mainile barbatului de langa tine. Riscuri... ai putea face frisoane te.ar pute durea ti.ar provoca stare de greata

| degette_1911 a răspuns:

Riscul de a avea mai multa placere.

| AlinnaM a răspuns:

Pentru mine a reprezentat 0 placere, ca sa nu zic durere si disconfort desi am folosit lubrifiant din plin. RISCURI: dupa doi ani de zile de cand am incercat prima oara sexul anal la consultul proctologului la care m am dus pentru ca ultima oara avusesem dureri ingrozitoare diagnosticul a fost hemoroizii internii gradul 2, costul tratamentului pe care l am inceput deja 500 Euro si e al naibii de dureros desi non chirurgical. Doctorul a spus ca am noroc ca m am oprit la timp inainte de a face peste cativa ani, ca toti cei care practica sex anal frecvent, INCONTINENTA ANALA pantru care momentan nu exista tratament.
Concluzia: Da, sexul anal reprezinta o provocare. Provocarea de a te juca sau nu cu sanatatea ta. Si sa nu credeti ca sunt vreo mironosita si nici vreo copila(am 27) Dar pe pielea mea am vazut ca asa cum zicea o tipa de pe un alt forum : cand nu e cap, vai de orificii! La mine cum se vede nu a fost.Ah si sa nu uit de mutrele medicilor cand au auzit raspunsul meu la intrebarea De la ce am facut hemoroizii? Va puteti imagine!
Asa ca fetelor invatati macar de la mine ca sex anal nu se merita sa faci nici pe banii grei ce sa mai zic pe gratis ca va prosteste iubitul. Nu stiu de ce dracu nu se publica articole pe tema asta ca nu cred ca mai e un secret ca romancele fac sex anal la greu chiar si minore fiind, fara sa stie riscurile acetuia. Eu una daca as fi auzit inainte nu as fi facut.