| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? ma inteleg destul de bine cu un baiat...prea bine chiar, el are prietena de 1 an dar e cam ciudata treaba pentru ca el ma alinta si vorbeste cu mine ca si cum am fi impreuna.i-am spus ca nu vreau sa il despart de actuala prietena pentru ca n-as putea sa am o relatie cu el.e doar o aventura, arata bine, imi place dar atat. problema e ca nu stiu ce sa fac pentru ca deocamdata intre noi e un fel de friends with benefitshappy

27 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Urmeaza-ti instinctul. vrei sa faci sex cu el, nu ai decat. Are prietena? si ce te deranjeaza pe tine chestia asta ...doar il vrei pe el fizic nu? Tu gandesti prea mult pentru binele tau. Mai bine inchide ochii si stai capra ...problema rezolvata happy

| bianka03 a răspuns (pentru justfreelove):

Hahalaughing sunt virgina (am 17 ani) nu sunt sigura ca meritalaughing

| Pitzipoanca a răspuns (pentru bianka03):

NU merita. happy

| Pitzipoanca a răspuns (pentru justfreelove):

Suge-o!

| justfreelove a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Gandire de copil! daca el nu o mai iubeste, este clar ca incearca sa caute pasiunea in bratele tale, dar este nesigur de intentiile tale si mai bine ramane cu ea pana o sa fie convins ca poate sa plece la tine. in ziua de azi sa fii virgina la 17 ani inseamna sa ai probleme serioase cu capul...sau sa fii urata straight face

| Pitzipoanca a răspuns (pentru justfreelove):

Nu pot sa-mi dau seama daca esti baietel sau fetita. Probabil n-as putea s-o fac (sa-mi dau seama) nici daca te-as vedea. Nici nu vreau sa ma gandesc cum te simti cand ramai singur(a) cu gandurile tale. Ai o mentalitate de satir sau bacanta. Care, si ei, aveau decenta de a-si asuma cariera.
Foarte trist.

| justfreelove a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Sunt baiat, am 26 de ani, am cunoscut mai multe persoane decat ai putea tu sa realizezi si am vazut fete care au fost cuminti toata viata si au devenit epave incapabile sa atraga privirele unui baiat oricat de dragute ar fi, unele chiar au clacat nervos in primul an de facultate, altele au devenit un fel de usa de lift (intrau oamenii unu dupa altu la ele in camera).

Cum spunea cineva " cea mai mare greseala este sa nu faci nici o greseala"
Esti fata desteapta, asa ca sunt sigur ca intelegi ce vreau sa spun.
ideea e ...mai bine faci tot ce te duce mintea decat sa te trezesti intr-o zii ca timpul a trecut pe langa tine iar tu. esti incapabil sa ii zambesti persoanei care iti place.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru justfreelove):

Eu nu ma cert cu lumea pe aici in speranta ca voi schimba mentalitati. Eu ma cert in ideea ca un tert nehotarat de poate hotara.

| justfreelove a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Pentru o fata incapabila sa cucereasca un baiat, tu vb cam mult si dai sfaturi ce presupui ca ar fi ok. Ideea este ca virginitatea in sine e un handicap. Suna frumos, prima data o faci cu persoana iubita, si da incurajez sa o faci atunci cand corpul o cere, cand mori de dorinta, cand vrei, dar daca stai sa hotarasti ce este corect si ce nu, timpul o sa treaca pe langa tine. O fata virgina este o fata timida, si da poate reprezenta o curiozitate pentru unii (ideea ca tu sa fii primul te face sa te simti special... aprox. 5 min), dar asta vrei tu sa fii? o curiozitate? Eu prefer o fata care stie sa se miste! Daca se misca bine, experienta o sa se repete de mai multe ori, daca nu." Am putea sa ramanem prieteni "(si banuiesc ca se subintelege." esti jalnica in pat, ai sanii mici etc, vreau sa ma ard cu alte fete, dar cand o sa ma simt singur si disperat o sa te sun si am sa iti spun ca mi-e dor de tine desi habar nu am cum te cheama)
Virginitatea nu este ceva special...e doar un inceput de drum, dar stii ce face calatoria cu adevarat speciala? drumul pe care il parcurgi dupa ce ai facut primul pas.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru justfreelove):

De fapt, tu vorbesti foarte mult si foarte prost. laughing Nu te mai eforta atat si nu-mi mai plange de mila. Ai facut niste presupuneri, toate eronate.
Uite dragul meu. Majoritatea tipilor, pana isi "traiesc tineretea" vor tipe care se 'stiu misca". Dupa, cand se stabilesc la casa lor, vor zane imaculate. Tu, in schimb, dai niste sfaturi pe care nu le-ai da copiiilor tai. Stiu suficiente despre sex, nu trebuie sa-mi porti de grija.

| justfreelove a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Tu n-ai iubit o zii in viata ta asa ca mai mult vb sa nu adormi. Pana la o anumita varsta orice baiat are impresia ca timpu trece prea greu..si vrea senzatii, experiente, ceva care sa ii ocupe timpul. Uneori simti nevoia sa devii indragostit, sa suferi, sa traiesti, sa iubesti. Ca baiat nu vrei sex doar in ideea de a te descarca putin de tensiune, vrei pentru ca fetele se asteapta sa vrei. Pentru tine ca baiat SEX =Dragoste. Iar cand ajungi sa ai cat de cat o stabilitate financiara, sa lucrezi sa vrei o familie, atunco o faci pentru ca ai impresia ca timpul trece prea repede. Nu cauti "zane" sau fete "inocente", ci cauti o amica alaturi de care sa te simti bine si sa scapi de grijile de zii cu zii, iar din cand in cand o sa mai simti nevoia sa iesi din rutina si o sa mai ai cate o aventura. In cazul acesta Sex = PASIUNE, Dragoste= AMICITIE. Probabil nu ai inteles nimic din ce am scris pentru ca unele lucruri trebuie sa le traiesti pe cont propriu.
Sfatu meu e sa faci tot ce doresti sa faci, pentru ca viata e scurta

| Pitzipoanca a răspuns (pentru justfreelove):

De fapt, iar te-ai inselat. laughing Sunt implicata de ceva timp intr-o relatie...completa. Suntem cei mai buni prieteni, amanti, sprijinul celuilalt la bine si la greu. Foarte indragostiti unul de celalalt... Fac tot ce-mi doresc sa fac. Totusi, am principii. Si incerc ( cu exceptii) sa tratez lumea asa cum mi-ar placea sa fiu tratata.

| justfreelove a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Tu judeci oamenii pe niste principii absurde si te contrazici singura in toate raspunsurile/ intrebarile pe care le scrii. Auzi tu esti cumva fata aia din Titan, ingerasa sau nu mai stiu cum? Recunosc stilul ei de trol absurd oriunde.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru justfreelove):

Te-ai prinslaughing. Nu e neaparat faptul ca ma contrazic, ci faptul ca incerc sa privesc toate fatele problemei. Imi place sa cred ca nu am o minte obtuza.

| justfreelove a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mda...esti un trol

| FlyingSoul a răspuns:

Stau si ma uit ca la masini botite la ce se gandeste lumea can citeste o intrebare de-asta. Oameni buni categoria se cheama DRAGOSTE SI SEX nu numaiSEX asa ca nu va ganditi la prostii... in fine. Pt. tine draga mea raspunsul e foarte simplu si nu aveai nevoie de noi ca sa il afli. Tot ce trebuie sa faci e sa sa stai putin in liniste si sa te gandesti la cat de puternica e atractia dintre voi daca tu crezi ca ar trebui sa fiti impreuna nu uita proverbul: In dragoste si in razboi totul e permis, cu modificarile moderne, adica: In viata de azi e nu prea le mai poti deosebi. Iar daca considerei ca el e mai fericit cu actuala incearca sa racesti putin scanteile dintre voi caci daca iubesti pe cineva sau ceva elibereaza-l. Apoi nu uita ca intr-un cuplu fiecare trebuie sa faca totul ca partenerul sa fie fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine stergeti intrebarea, o sa ai de suferit de pe urma unora care o sa te creada curva, gen justfrelove, parerea mea e ca nu trebuie sa te bagi cu cineva care este "ocupat", sa zicem ca nu aveai de unde sti asta ca esti la inceput dar pe viitor incearca sa-ti gasesti un baiat care sa corespunda cerintelor tale si invers, cauta sa fie mai mic de varstawinking, asa il poti manevra cum vrei tu

| bianka03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam ca are prietena... a incercat sa fie cu mine inainte, si acum ca are prietena mi se pare ca am pierdut la faza astatongue dar vad ca inca ma place!

| justfreelove a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru o persoana care isi permite sa dea sfaturi esti destul de ipocrit/ ipocrita. Omul trebuie sa isi urmeze inima si numai asa o sa aiba parte de acel strop de fericire pe care il merita. DE cat sa stea pe margine nefericita si sa ignore faptul ca poate si el este nefericit pentru ca ea este indecisa si nu doreste sa il salveze din marea lui nefericire, ar putea frumos sa faca un gest ceva.un semn pentru ca noi barbatii nu citim ganduri

| anonim_4396 explică (pentru bianka03):

Ne ne ne. nu tine, te considera ca pe o roata de rezerva, dupa ce o buseste pe aia te rodeaza pe tine, urmeaza-mi sfatul precedent si gsesteti baiat pe gustul tau mai, nu te juca cu dragostea, nu e de glumit

| anonim_4396 explică (pentru justfreelove):

eu, ipocrita? rolling on the floor dar tu ce esti mai? vrei ca fata sa-si piarda virginitatea cu un terchea-berche, taraie brau, paine-n buznare? auzi la el, stai capra si inchide ochii, tare as vrea sa-i arati mamei tale raspunsul acela sa vedem cat de mindra e de tine

| bianka03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi de sfaturihappy...noroc ca pot sa diferentiez raspunsurilelaughing p.s: nu aveam de gand sa imi pierd virginitatea cu el lol! stiu cat de cat cum sunt baietii si ce urmaresc din cate experiente am avut pana acumtongue

| anonim_4396 explică (pentru bianka03):

succes!

| Pitzipoanca a răspuns:

Faceti sex?

| bianka03 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu...ne-am sarutat odata doar, el acum e plecat din oras si nu stiu ce sa fac dupa ce o sa ne intalnim din nouhappy

| Zeref a răspuns:

In nici nu caz sa nu faci nimic si de preferinta ar fi sa-i dai de inteles ca are prietena si sa-si masoare cuvintele si sa aiba o limita in gesturile lui.Tie ti-ar placea ca prietenul tau sa faca la fel? Nu cred ca i-ar place la nimeni.Asta te face panarama.Este si pacat si incalci una din porunci si el la fel. Daca nu vrei sa ma asculti o sa ti se intoarca inapoi si te vei simti exact cum s-a simtit si ea cand a aflat ca ala-i un porc si tu o panarama. Faci cum vrei dar baieti mai sunt si cine stie poate asa vei fi apreciata mai mult si castigi si respect de sine.Multa lume proasta pe site-ul asta.Cum sa-i ziceti sa faca sex cu ala? Doamne.De fapt numai conteaza, faci cum vrei si-ti asumi mai tarziu consecinteles.

| bianka03 a răspuns:

Omglaughing trebuie sa fii urat ca sa fi virgin la 17 ani?! nu sunt nici la inceput, am destule oferte dar el are ceva..si parca ma tenteaza mai multtongue pentru justfreelove: nu stiu care dintre noi are probleme cu capullaughing)