| LoveYouR a întrebat:

Ce sanse sunt sa rămân însărcinată daca eu folosesc un inel contraceptiv ca metoda de protectie împotriva sarcinii si atunci când fac dragoste cu iubitul meu practicam metoda actului sexual întrerupt...va rog sa îmi raspundeti, multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Riscul de sarcină este de 0, 000...1 - 1 % - mai ales că folosiţi şi metoda "coitului întrerupt"!

Vezi alte detalii în celălalt răspuns...

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!

http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

3 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Trebuie sa stii ca nici o metoda anticonceptionala nu este sigur 100 %, de asta e bine sa folosest simultan mai multe metode ( ca sa scada la minim riscul unei sarcini nedorite). Cel mai bine poate ar fi inelul contraceptiv plus prezervativ.

| SilverF8ith a răspuns:

Technic sansele sunt 0.01 deoarece nici o metoda contracepitva nu este 100% sigura. Dar iti pot spune din experienta proprie ca esti inregula eu si iubita mea am folosit aceias metoda si momentan nu avem copii big grin Bafta in continuare

| VisionsofaGod a răspuns:

Inelul ala e mai mult de 99% sigur. Nu iti face griji. Nu prea ai cum sa ramai insarcinata.