| LoveYouR a întrebat:

Folosesc un inel contraceptiv...daca fac dragoste in perioada fertila pot ramane insarcinata? Nu ejaculeaza in mine, bineinteles, dar folosim metoda actului sexual intrerupt... vreau doar sa stiu daca perioada fertila mai este "fertila" daca am inelul introdus.

Răspuns Câştigător
| VisionsofaGod a răspuns:

Inelul este mai mult de 99% sigur. Poti sa ramai dar sansa este foarte foarte foarte mica.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nici o metodă contraceptivă NU oferă siguranţă de 100 %!

Oricum, dacă este folosit CORECT, inelul contraceptiv asigură o protecţie de 99-100 % împotriva unei eventuale sarcini - chiar dacă există ejaculare intravaginală!

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4823_24.07.12.pdf?s_den_com=NuvaRing

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!

http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| LoveYouR explică (pentru bursuc001):

Chiar NuvaRing folosesc, multumesc pentru raspuns!

| bursuc001 a răspuns (pentru LoveYouR):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

| Alcyon a răspuns:

Daca ai inel contraceptiv si folositi metoda coitului intrerupt, riscul e de 0, 0...01%. Asa, riscant e sa traversezi si strada, fiindca exista posibilitea minora ca o masina sa dea peste tine.