| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un inel vaginal "nuvaring", stiu cite ceva despre ea, va rog daca gresesc ceva corectatima: stiu ca trebu sa il port 21 de zile si sa fac pauza 7 zile.
eu pin acum nu am folosit nimic contraceptiv(adica pastile sau alt ceva) si de asta stiu ca trebu primele 7 zile de cind l-am introdus trebu sa beau niste pastile contraceptive.
dar dupa aceste 7 zile nu pot ca sa ramin insarcinata daca ma folosesc cu acest inel si nu ma mai protejez?
nu voi avea incomoditati eu si prietenul meu in timpul actului sexual?

1 răspuns:
| FlorinDiablo a răspuns:

Da deci se pozitioneaza inelul in p... dupa aceia se ia un tratament medicamentos administrat oral, acest tratament distruge spermatozoizi care se depun pe acel inel.Deci nu ramai insarcinata, Referitor la incomoditati nu stiu nu cunosc nici o persoana care sa foloseasca aceasta metoda.