| o fata a întrebat:

Ce schimbari s-au produs dupa ce v-ati inceput viata sexuala? ma refer si la menstruatie va intarziat, tot la fel va venit?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La mine nu s-a produs absolut nici o modificare. Menstruatia poate intarzia, mai ales daca fata este tanara, dar maxim 3-4 zile.

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Depinde de organism, dar la mine nu au fost schimbari. Menstruatia vine normal, ca si pana acum. Ma simt mult mai bine de atunci, pentru ca sunt mai calma si mai relaxata. Si am mai reusit sa scap de acnee, chiar daca multi spun ca nu are legatura cu acnee, ceva tot este.
Acneea se datoreaza unui dezechilibru hormonal, iar viata sexuala creea un oarecare echilibru.

| stresu a răspuns:

La mine s-a schimbat data pentru ca luam anticonceptionale, si ma rog se regeleaza dupa ele. Altfel nu cred ca ar trebui sa fie probleme, chiar daca intarzie putin; te obisnuiesti cu noua realitate hormonala ca sa zic asa. Spor!

| Pupily92 a răspuns:

Mie imi vine ciclul cu cateva zile mai devreme.cateodata chiar si cu o saptamana. alte schimbari, nu am observat.fizic. ca sentimental...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi curgea singe din nas in anumite zile ale lunii.