| Andreea_1714 a întrebat:

Ce semne da un baiat cand e gelos? Sau vrea sa te faca geloasa?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Mmm. un baiat gelos...pai in primul rand nu suporta ideea ca tu sa pleci undeva, in apsenta lui.sa te stie ca umbli lelea.prin oras, cu o prietena buna.mai mereu te intreaba ce faci, unde esti, cand ii zici ceva de un baiat(de exemplu ca taicatou are ajutor un baiat de 17 ani)el o sa fie ff atent la ce zici in legatura cu baiatul respectiv, si deseori o sa bata apropouri, sau de ce nu chiar sa te intrebe direct daca te atrage.si din-astea. cel pe care l-am descris e un baiat interesat, care te iubeste zic eu.gelozia o cam percep altfel, adica cdeja ai interdictii.nu mergi acolo, pentru ca... dar si asta e un mod de a te acomoda cu o persoana. te obisnuiesti asa, si stii ca ii esti fidela, nu te intereseaza altul, nu vad de ce ar aparea probleme, nu te-ai simti deranjata de aceasta posesivitate.
cand vrea sa te faca geloasa...iti vorbeste despre fete.ca sa-ti vada reactia mai mult.sau chiar se da pe langa ele sau se uita in prezenta ta.sau va uitati impreuna la tv si incepe sa o comenteze pe ``frumoasa ``moderatoare.

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De obicei, cand un baiat e gelos sigur o sa-ti arate asta pentru ca o sa va certati pe tema asta!

Eu una prefer unul care nu e gelos deloc (m-am gandit eu mai bine) si asa vei scapa de atatea certuri inutile!

| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, un baiat gelos va vrea sa-ti controleze fiecare aspect al vietii, va vrea sa stie unde esti, cu cine esti, ce faci, cand te duci acasa, la ce ora iesi in oras, unde te duci, nu vrea alti baieti in jurul tau si se exprima clar in sensul asta.
Daca vrea el sa te faca geloasa pe tine, ar putea sa faca in asa fel incat sa-l vezi stand de vorba cu alte fete, sau si-ar putea pune la avatar poze cu diverse fete.va incerca sa-ti arate ca are legaturi si cu alte fete tocmai ca sa iti creeze tie starea asta de gelozie.