| happykill a întrebat:

Ce semnificatie are bratara la picior?
Cel mai bun raspuns primeste funda, restul vot.

Răspuns Câştigător
| adryana_6040 a răspuns:

O bratara purtata la piciorul drept inseamna ca ai un iubit sau un prieten; o bratara pe piciorul stang semnifica ca esti "singura" si nu ai (inca!) un partener. O bratara pe glezna din dreapta = "sunt gay /lesbiana." O bratara pe glezna piciorului stang ="sunt hetero."
Bratari purtate la ambele glezne? "Sunt maritata, dar disponibila" sau "Sunt intr-o relatie, dar sunt amatoare". Acestea sunt asa-numitele bratari "hot-wife" (nevasta fierbinte ).
Se spune ca in trecut, in occident, bratarile de la glezna ar fi fost un insemn al prostituatelor.Un tip din Algeria marturisea pe internet ca si in zilele noastre, in tara lui de origine, aceste bratari sunt purtate de femeile "usoare".
Desigur, exista si un tip de bratari pentru glezna (in SUA) purtate de persoanele arestate la domiciliu (Paris Hilton a avut una, asa ca e trendy, nu crezi?). Aceste bratari au atasate un transmitator care transmite prin GPS in ce loc se afla persoana respectiva.
Bratarile pentru glezna de astazi au fost "importate" din India.Ele au aparut in occident in anii '50, fiind purtate initial ca un simbol al revoltei.
In functie de posibilitati si de gusturi, femeile pot alege intre bratari de glezna din aur sau argint (eventual, personalizate), bratari cu diamante sau alte geme, cu margele sau cu scoici, bratari din piele, din lant, bratari flexibile sau articulate, tesute sau din cauciuc.

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Semnificatia= ai o bratara pe picior, nu semnifica nimic, picior sexy punct.

| AFR81 a răspuns:

Semnificatia unei bratari pe picior.