| anonim_4396 a întrebat:

Ce simti cand faci dragoste(sex) pentru prima data?

Răspuns Câştigător
| danytzeby a răspuns:

Important este sa faci cu cineve pe care il iubesti, ca nu il vei uita niciodata, pentru ca a fost primul. Dpdv al unei fete iti pot spune: in prima faza pentru ca himenul nu este elastic si trebuie largit, te doare, e norma. Printre cauzele aparitiei acestor dureri se numara si frica sau imposibilitatea de a te relaxa, comunicarea deficitara cu partenerul, lipsa unui preludiu adecvat. Pentru a nu ajunge intr-o astfel de situatie, trebuie sa stii faptul ca o comunicare buna cu partenerul este vitala. Cunoasterea propriului corp este si ea foarte importanta, pentru ca te ajuta sa iti descoperi zonele erogene, sa descoperi cum si cat iti place sa fii stimulata si modalitatile sigure de a ajunge la orgasm.Ca de fapt aici consta tot farmecul actului sexualhappy

5 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Nu e destul de bogată limba română să pot descrie senzaţiile.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

La fel ca trenul cu tunelul

| RedArrow a răspuns:

A fost frumos. M-am simtit in al noualea cer. Am facut-o cu o fata care nu mai era virgina si stia cum sa ma satisfaca.

| Tonny90 a răspuns:

Mare iti e gradina Doamne...astea sunt intrebari...

| madutza90 a răspuns (pentru Tonny90):

Cred ca vrea sa-i spunem noi ce o sa simta ea/el cand o sa faca...laughing suntem clarvazatorilaughingoricum pe aici sunt numai copii de 10-11 ani.la ce sa te astepti?