| roxananicoleta a întrebat:

Ce sindome ai cand este posibil sa ramai insarcinata? si este posibil sa iti vina ciclu si sa fii insarcinata?

5 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Prima data m-am gandit ca ai scris senzodime

| marthaa a răspuns:

Depinde de fiecare femeie.Da este posibil sa fi insarcinata si sa-ti vina ciclul in continuare.Asta se intampla mai rar dar se intampla.Simtome ar fi stari de somnolenta,pofte,stari de voma, ti se intaresc sanii si te dor, se maresc.Cam astea ar fi in mare parte. Daca ai aceste simtome ar trebui sa-ti faci un test sau sa te duci la un medic.

| dariaelena a răspuns:

Da sa stii ca se intampla sa iti vina ciclu chiar daca esti insarcinata.Si simptome depinde si de organism bei apa multa, ai pofte...

| hahaha a răspuns:

Una dintre "sindome" este: nu mai stii sa scrii corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simptomele sunt multe, in functie de organism. E posibil sa nu dormi bine, sa ai greturi usoare... efectiv simti ca se schimba ceva in organismul tau. Daca fluxul menstrual este diferit, in cantitati foarte mici, e posbil sa fii insarcinata. Iti recomand sa faci un test de sarcina, daca iese negativ, e posibil sa ai o sarcina extrauterina sau sa NU fii insarcinata. Cel mai bine mergi la medic, calculeaza perioada cand trebuia sa iti vina menstruatia, pentru ca, daca e sub 5 saptamani, e posibil sa nu apara la ecograf sau control. Bafta!