| airlove a întrebat:

Ce vraji stiti pentru a vedea ursitul in ajunul Sf. Andrei? Vreau sa incerc ceva...winking big grin happy Dar vraji adevarate, nu inventate de voi.winking

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nicoleta sa stii ca nu ai dreptate vrajile nu sunt tot deauna rele si periculoase iar daca crezi ca sunt sataniste nu sunt...eu fac zi de zi asa ceva pentru ca religia mea e diferita:X:Xsi am sa-ti trimit ceva vraji nu inventate de mine in mesaj airlove

9 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Exista un fel de magie. Dar nu este bun, este rau si periculos.Ai auzit de spiritism? Si terminati cu vrajule ca m-ati tampit.Parca esti beata de asa ceva.Si inca ceva, nu o sa functioneze nici o vraja, vrajile si magia exista doar in doua locuri:carti-filme si imaginatie. Daca vrei sa fi iubita numai cu vraji, mie una nu miar place, ca mar iubi fals fara ca el sa stie ca nu ma iubeste.

| antonia09 a răspuns:

Draga mea,
Sfantul Andrei a trecut. Din ceea ce stiu e ca poti pune un buchetel de busuioc sub perna.
Din pacate eu nu prea cred in aceste lucruri.
Mult succes,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrăjile nu există, nu există magie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se iau ciorapii lui tata si se pun sub perna si iti visezi ursitul in vis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uni oameni sunt comori alt sunt inselatori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara pe la 23-24 mergi pe marginea unui drum unde sunt stilpi si legi o ata de unul si de altul inpartind drumul in doua te dai intr-o parte si astepti daca va trece drumu(sa rupa aata) un baiat pe jos sau unul cu masina asa va fi si ursitul tau su masina sau pe jos sau poate pe un cal alb big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui 41 de oabe de griu sub perna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa fie asta o vraja adevarata? " Toata lumea o sa vada sunt chiar eu caci zana buna ci bagheta o sa-mi spuna de 3 ori '' esti adleta sa regala, esti adleta sa regala, esti adleta sa regala''. Aceasta este vraja. Dar exista ceva foarte important: sa nu uiti sa te anvarti de 3 ori dupa ce ai spus vraja cu ochii in chisi.

| nivea a răspuns:

Eau un pahar cu apa ma uit sa se oglindeasca luna si spun cu ochii inchisi:
sf. andrei
aratami
ursitul
in pahar
la mine a functionat