| Diana_2169 a întrebat:

Ceao:*...Nu de putin timp prietena mea a avut o relatie cu un tip. Aproape tot timpul erau impreuna, vorbeau pe messenger, la telefon, isi spunea aproape tot, deci pur si simplu erau ca un adevarat cuplu.Intr`o zis el a sunat`o, si i`a spus ca trebuie sa plece la munca in strainatate si ca ar fi mai bine sa se desparta aceasta perioada ca sa nu sufere niciunul dintre ei.Nu a trecut mult timp,[2-3sapt.]si el a intrebat`o daca ar mai vrea sa aiba o relatie, ea, deoarece tine foarte mult la el, i`a spus ca DA, bun... s`au impakat. Dupa ce s`au impakat, el s-a schimbat pur si simplu radical, nu o mai suna, pe messenger de abia vorbeau si vorbea foarte indiferent cu ea, iar mie mi s`a parut ca vorbeste chiar urat.Prietenul cel mai bun al acestui tip, i`a spus prietenei mele ca el l-a sunat si i`a spus ca o iubeste foarte mult si sa aiba grija de ea. Oare ce e in neregula cu el? Daca chiar o iubeste, de ce nu`i spune acest lucru si o trateaza cu indiferenta? Ea ce ar trebui sa faca?

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

E cam aiurea.Probabil ca vrea sa fie mai singur acolo unde a plecat si nu vrea sa se simta vinovat daca o insala in strainatate si de aceea i-a cerut sa se desparta perioada asta. Poate totusi o iubeste dar are ceva de ascuns.Eu zic ca ea ar trebui sa vorbeasca cat mai repede cu el despre tot ce o framanta si sa il puna sa aleaga ori au o relatie serioasa ori se despart definitiv.Nu trebuia ca el sa ii cceara sa se desparta cat timp e el plecat ci trebuia ca acest lucru sa ii apropie si mai tare. Oricum eu zic ca ar trebui ca ea sa vorbeasca cu el.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand esti la munca in strainatate,lucrurile se schimba cumplit de mult.
El o iubeste,de-asta i-a si cerut sa se intoarca la el si are nevoie de ea.
Tu crezi ca dupa ce esti muncit si injurat o zi intreaga intr-o limba straina,cand ajungi acasa mort de oboseala si plin de praf si transpiratie,iti mai arde de dulcegariile de demult? Nici vorba!
Cat era in tara,baiatul era in mediul lui obisnuit,nu-l chinuia nimic,se comporta cat de bine putea.Dar acum,e la greu,are nevoie de ea sa-l sustina si sa-l echilibreze, nu are timp de telefoane si daca mai are putere sa intre pe messenger, cred ca abia mai poate sa articuleze cateva vorbe.
Sa aiba rabdare cu el si sa aiba incredere.Sa se puna in locul lui si sa-l inteleaga!
Baiatul o iubeste foarte mult!

| Ririru a răspuns:

El clar o iubeste si tine la ea.
Dar dupa o perioada de timp ( mai ales ca el a plecat la munca, nu la distractie ), relatiile se mai "Racesc", nu neaparat racesc.
Dar se mai molesesc putin, partenerii numai considera ca trebuie sa vorbeasca non-stop, despre orice, etc. Se mai preocupa si de alte probleme, cea ce pentru noi fetele la inceput, inseamna "Nu ma mai iubeste.", am trecut si eu prin asta. Totusi, asta nu inseamna ca nu o iubeste, inseamna ca mai are si el nevoie sa fie singur.