| Florinnnn21 a întrebat:

Ceau.
Credeți că mai contează virginitatea în zilele noastre?????

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pentru ca nu contează, de aceea se chinuie ani de zile atâția cu fantomele celor cu care au mai avut relații sexuale persoanele de care ei sunt atașați.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Doar tu te chinui cu fantome si sex... habotnicia ta nu se aplica tuturor. Nu mai vorbi la plural cand ne povestesti intramplarile tale personale.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, conteaza enorm pentru oamenii credinciosi si religiosi si evident pentru cei care pun pret pe inocenta si virginitate.

Inca sunt fete care se marita virgine, dovedind ca ele nu au fost cu nici un barbat inainte si vor sa-si cinsteasca sotul cu onoarea de a fii primul.

Inca sunt cupluri de fete si baieti care intra virginiin biserica, dovedind in fata lui dumnzeu ca sunt oameni care si-au pastrat castitatea pana in zia nuntii.

Inca sunt fete care isi vand virginitatea online, unele extrem de frumoase, care reusesc sa atraga bogatanii, cu oferta fecioriei lor.

| dullcat a răspuns:

Pentru persoanele ancorate in secolul actual, nu.Pentru fanatici religiosi si restul, da, este inca un criteriu important, din nefericire pentru altii.

| Hyperion7 a răspuns:

E invers azi big grin
Dacă înainte era lege sa patezi cearceaful, azi e lege sa ai relații intime de la vârste cat mai fragede, nu contează că e cu cățelul sau cu vecinul bunicului de la tarawinking
Păcat.

| TheGentleman a răspuns:

Sincer, este un dezavantaj, mai ales pentru femei. Este dureros, strâmt, (mușchii nefiind familiarizați cu penetrarea, motiv pentru care sunt mai rigizi la început)

Cea mai bună variantă de dezvirginare (deflorare, de fapt) este himenotomia (adică îndepărtarea chirurgicală a himenului la medicul ginecolog), urmată mai apoi de masturbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu prea.

| FindMyName a răspuns:

Nu contează, chiar nu contează. La un moment dat tot scapi de ea!
Când vad unele întrebări pe TPU de genul,, buna am X/Y ani, e normal sa fiu virgin?"
E total normal. La un moment dat vei pierde virginitatea, ca mai devreme sau mai târziu, sau chiar la timpul potrivit!

| Yuki0799 a răspuns:

Nu cred că mai contează la fel de mult, depinde cu câte persoane te-ai culcat, asta contează mai mult acum.

| Sexologul6969 a răspuns:

Da, este deosebit de important sa nu fii virgin când te căsătorești